Seriálová klasika - Scooby Doo

15.04. 2015 • Zábava 1198x

Animovaný seriál  pojmenovaný po svém hlavním psím hrdinovi, který spolu se svými čtyřmi přáteli zažívá rozličná dobrodružství, se kromě po celém světě stabilně vysoké sledovanosti může pochlubit přinejmenším jedním světovým primátem: jde o nejdéle běžící animovaný seriál v historii televize jako takové. Vždy především ti nejmladší se tak se Scoobym Doo a jeho nejbližšími pravidelně setkávají již od roku 1969, tedy letos přesně čtyřicet let.

Díky tomu Scooby Doo  bez většího přehánění zvládl odchovat několik generací, což mu navždy zajistilo místo v síni slávy animovaného filmu pro děti. Není proto divu, že v jeho případě nezůstalo jen u jednotlivých krátkých epizod, přestože právě ty dodnes představují základní kámen jeho úspěch.

Hlavními protagonisty seriálu jsou kromě samotného Scooby Doo čtyři mladí přátelé. Shaggy, vyhlášený svou nepříliš obratně maskovanou bojácností, krasavice Daphne, o něco méně přitažlivá Velma, a samozřejmě suverénní seladon Fred, kterého lze považovat za nekorunovaného krále celé party. Ta  si potom za své jméno zvolila sebevědomé Mystery Inc. Gang.  Hlavní náboj celému Mystery Inc. Gangu pak samozřejmě dodává nezaměnitelný Scooby Doo, jehož největší vášní je samozřejmě pizza, a největším nepřítelem samozřejmě všechny zlé nadpřirozené bytosti.

Většina dějových linií se pak obvykle točí právě kolem nich – Scoobyho gang má z neznámých příčin neuvěřitelné štěstí místa, kde po dlouhá léta číhají nejrůznější strašidla a zombie, které jsou stejně odpudivé jako dotěrné.  Úkol stojící před přáteli a jejich chlupatým náčelníkem je pak jednoznačný – učinit jejich řádění přítrž.

Koho Scooby Doo  zajímá, ten se rovněž mohl vypravit do kin na promítání stejnojmenného rodinného celovečerního filmu, který měl svou premiéru v roce 2002. A nutno říci, že tento snímek si své publikum bezesporu našel. – jen na tržbách  se totiž jeho tvůrcům podařilo vydělat více než čtvrt miliardy dolarů.

Jak už tomu obvykle s nejúspěšnějšími animovanými hrdiny bývá, ani se závěrečnými titulky úspěšného filmu nic nekončí. V případě animovaného seriálu Scooby Doo potom toto pravidlo platí dvojnásob.

Milovníci této série se tak v minulosti mohli nejdříve poohlédnout komiksovém vydání Scoobyho, jehož nakonec vyšlo mnoho desítek čísel.  Kromě stolních her, barevných krabiček na školní svačiny nebo stylového spodního prádla s výjevy spojenými s fungováním Mystery Inc. gangu si dnes samozřejmě můžete zahrát i počítačové hry na motivy tohoto seriálu. Za jeden z nejzajímavějších produktů se Scoobym Doo však lze počítat nikoliv oblíbené ranní cereálie, nýbrž vitamínové tablety – s nimi společnost Bayer na trh vstoupila v roce 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra