Konec léta si ještě stihnete užít! Tipy na výlety a akce

06.09. 2013 • Zábava 1111x

Tak už se to blíží. Velmi pomalu ale jistě odchází léto a vystřídá ho babí léto, podzimní déšť, mrazivá rána, … Stále máte pocit, že jste si letošní léto ještě pořádně neužila? Nebyla jste se podívat na žádných památkách? Nenavštívila jste žádný festival? Neobjevovala jste krásy Česka? Nezoufejte. Podělíme se s vámi o „poslední“ letní nápady, které jste ještě neprošvihla.

Do hlavního města

Vyzvěte kamarádky, přítele nebo se vypravte celou rodinu a udělejte si výlet do Prahy. K vidění je toho opravdu spoustu. Zamilovaní můžou vyrazit na Petřínskou rozhledu a do jí blízkého zrcadlového bludiště. Dále se můžete kochat krásami Pražského hradu, orlojem, projděte si celou Zlatou uličku a královskou cestu od Prašné brány přes Karlův most. Pro shopaholičky se Praha stane doslova rájem. Několika patrová Baťa, třípatrový NewYorker a další a další krámky všude, kam se jen podíváte. Jo! A nezapomeňte se alespoň projít v Pařížské ulici.

Na Červenou lhotu

Červená lhota je jakýsi ostrovní zámek, protože se doslova tyčí z rybníku. Překrásná rudá tvrz má podobu, jakou zde zanechali poslední majitelé, knížata Schönburg-Hartenstein, v roce 1910. Když na prohlídce budete pozorně poslouchat, dozvíte se, proč je zámek celý červeno-rudý. V zámeckém parku potěšíte váš zrak nevídanou přírodní krásou. Na Červené lhotě si můžete zapůjčit lodičku a proplouvat zámeckým rybníkem (80,-Kč za půlhodinovou platbu za loď – 4 osoby), navštívit bohoslužbu nebo se vdát. V blízkosti Červené lhoty můžete navštívit i další památkové skvosty jako třeba hrad a zámek Český Krumlov, hrad a zámek Jindřichův Hradec, zámek Dačice, zámek Třeboň, hrad Landštejn a to není zdaleka všechna krása, kterou vám nabízí Jihočeský kraj.

S odvážnými na Gutštejn

Tluče vaše srdce touhou po opravdu krásné přírodě? Jste tělem a duší „junačka“? Sbalte si batoh, karimatku a spacák a vypravte se do Plzeňského kraje na zříceninu hradu Gutštejn poblíž Konstantinových lázní. Pověst praví, že hrad byl pojmenován po Guttě Hroznatové, jenž hrad obývala a ze srdce milovala. Od svého domova se nechtěla odloučit ani po smrti a proto je za měsíčního svitu k vidění, jak se prochází po zřícenině. Ještě zde můžete zahlédnout ducha mnicha v dlouhém rouchu a s obličejem schovávajícím v kápi, který čeká na vysvobození. V okolí Gutštejna se rozprostírá čistá příroda, svěží potůček. Můžete navštívit i nedaleký Šipín. Na Gutštejně zažijete opravdový ničím nerušený relax, protože tam není signál.

Ještě stihnete festival

Jeden z posledních festivalů, Roudnické vinobraní, proběhne 17. září. Festival se koná na Karlovo náměstí a v zámeckém parku v Roudnici nad Labem. Je pro vás připravena např. degustace vína a plavba na lodi s rautem, vínem a hudbou. Do vašich ušních bubínků se budou vkrádat tóny od kapel Těžkej Pokondr, Valda Gang, Václav Noid Bárta, Michal Hrůza, Egotrip, Good Fancy, František Ringo Čech, Professor Beatles/John Lennon Revival Band.

A na závěr Halina Pawlowská radí: „Grilujte! Maso, klobásy, papriky, lilky, cibuli, brambory a sebe taky.“

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra