Chrápání u žen

Chrápání u žen

03.04. 2012 • Zdraví 12214x

Rychle usnout! Večer se pěkně těšíte do postele, uděláte si pohodlíčko, zhasnete světlo, necháte otevřené okno a snažíte se usnout. Myslíte si, že vás nemůže nic vyrušit? Omyl! Buď to může být sousedova kočka, která se vydává na noční lov nebo nějaký opilý mladiství, který neví, v kolik hodin a v jakém stavu se chodí domů. Ale co když ty zvuky přichází odněkud z domu, z pokoje, ony jsou přímo vedle vás. Ano, chrápající partner, který nepochopitelným způsobem je schopen usnout během minuty a vy nemůžete zahmouřit oka a neustálé mlaskání vám už leze na nervy. Heslo „rychle usnout“ bohužel nezabírá, partner je vždy rychlejší, ať se snažít jak chcete.

Jak je to s chrápáním u žen

Chrápání u mužů je dost známé a více rozšířené než u žen a většina lidí si z toho dělá jen legraci, jsou terčem posměšků a vtipů. Postižený to většinou nevydrží a na nátlak rodiny přeci jen vyhledá pomoc odborníka. Každý čtvrtý muž chrápe. Proto mnoho partnerek, ale i sousedů nezná plynulý spánek, díky těmto budivým zvukům, způsobených chvěním měkkého patra při nádechu a výdechu. Chrápání se objevuje u obézních lidí, lidí s nadměrnou konzumací alkoholu, ale i kuřáci.

Jenže dámy, přiznejte si to… ani ženy nejsou ušetřeny od těchto nepříjemností. Ženy se většinou stydí za své noční projevy a nesvěřují se. Asi 15 % žen také trpí chrápání a s přibývajícím věkem toto procento stále roste, až dokonce na 50 % u žen nad šedesát let. Mnozí lidé si to neuvědomují, ale chrápání může vážně ublížit, a to hlavně ženám. Výzkumy prokazují, že ty, které chrápou, mají vyšší riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Chrápání - otravuje oba partnery

Studie prokazují, že chrápání má negativní účinky i na partnerský život. „Nechrápající“ partner většinou po pár probdělých nocí rezignuje a odchází si ustlat do obýváku. Čím častější jsou noční odchody, tím je více manželství v ohrožení. Na jednu stranu řekněme si to upřímně, kdo by neutekl před takovými zvuky, které za normálních smyslů nejde téměř vyloudit. Ale ztráta pocitu partnerovy přítomnosti, která zmizí díky chrápání, je velká ztráta, která může mít za následek neblahé události pro manželství.

Jak se zbavit chrápání

Nikdo nemusí zoufat, ani se hned rozvádět. A už vůbec ne kvůli chrápání. Dříve se mělo za to, že chrápání jde odstranit jen u mužů. Dnes už se provádí operace i ženám a jsou čím dál tím víc úspěšnější. Jednou z metod odstranění chrápání je pomocí laseru. Neodhodlá-li se člověk k zákroku, může se snažit svépomoci. Což znamená například meditace, klid před spánkem, tvrdá postel, vzduch z venku a mnoho dalšího. Nezabírá? Nevadí, zkuste další metodu a tou je nákup speciálního přípravku, redukující zvuky chrápání. 

Nikdo se za své projevy nemusí stydět, ani ženy za chrápání. Uznávám, je to nepříjemné, ale pokud se budete dostatečně snažit, určitě těmto, do uším bijícím zvukům, nějak předejdete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra