10 způsobů jak se zbavit chloupků

27.08. 2013 • Krása 14744x

Dnešní moderní doba diktuje sametově hebkou pokožku bez nadbytečných chloupků. Naštěstí je tento fakt znám samozřejmě i výrobcům a distributorům kosmetiky a přípravků pro odstranění nežádoucích chloupků a my díky tomu máme na výběr z řady způsobů, jak se nehezkého ochlupení zbavit.

1. Žiletka

Je klasikou v holení. Výhodou lze určitě spatřovat v jednoduchosti použití a také dostupné ceně. Holení žiletkou je rychlé a prakticky se může vykonávat kdykoli. Pokud vás po holení však svědí pokožka, nebo dokonce vyskakuje vyrážka, pak vylučte všechny možné příčiny problému a v krajním případě zajděte ke kožnímu lékaři. Určitě se problém se svědivou pokožkou nevyskytne, pokud používáte gel na holení. Žádný sprchový gel nebo krém. Přípravek určený na holení zajistí pokožce potřebnou ochranu. A také používejte holítko určené ženám, s měkkým polštářkem. Sice za něj zaplatíte více, ale mnohem lépe se oholíte a ochráníte pokožku. Skvělé je i po holení používat krémy a mléka určené pro ošetření po depilaci a také pamatujte na to, že nejlepší je se oholit a jít spát. V noci se pokožka mnohem lépe zregeneruje, bez vnějších vlivů a nadbytečného prokrvení. Nevýhodou v holení je jistě rychlá návratnost ochlupení a pro dosažení perfektně hladké pokožky je proto nutné se holit každý den maximálně ob den.

2. Pinzeta

Starou dobrou kamarádkou každé ženy by měla být i pinzeta. Tu používá většina žen pro úpravu obočí, ale hodí se i na dodatečnou úpravu ochlupení. Někdy se totiž může stát, že se nějaký ten chloupek zatoulá a obyčejnou pinzetou ho lze rychle vytrhnout. Pinzetu lze také použít na místa, kde se občas nějaký ten chlup objeví, jako je brada, horní ret, prsty a mnoho dalších. Výhoda pinzety je určitě její jednoduché použití, dostupná cena a také velikost – bez problémů se vleze i do malé kabelky. Určitě se ale nehodí na odstraňování chloupků velkých ploch, jako jsou například nohy.

3.Elektrický epilátor

Prakticky je to stejné co pinzeta – vytrhává chloupky i s kořínky, což zaručuje dlouhou stálost pokožky bez chloupků. Elektrický epilátor obsahuje několik pinzet na otočném válečků. Jednotlivé pinzety uchopují chloupky, které jednoduchým a rychlým pohybem vytrhávají i s kořínkem. Nevýhodou v tomto druhu odstraňování chloupků je jistě bolestivost. I přes to, že většina moderních epilátorů obsahuje masážní válečky, jež pokožku prokrvují a tím tlumí bolestivost a následné hojení pokožky, i tak je práce elektrického epilátoru znát. Velkou výhodou je však zas hebká pokožka po několik týdnů a dlouhodobým používáním zajistíte, že rostoucí chloupky budou slabší a řídnoucí. Investice do elektrického epilátoru je sice zpočátku značná (několik stovek až tisíc), ale zas při dobrém zacházení vydrží několik (i desítek) let.

4. Voskové proužky

Další technikou, při které odstraníte chloupky i s kořínky, jsou voskové pásky. Dají se sehnat snad v každé drogerii a obvykle jsou již určeny i na konkrétní místa – na intimní partie, horní ret apod. Díky tomu jsou pásky již uzpůsobeny k použití a fungují jednoduchým způsobem. Dva, spolu spojené pásky zahřejete jednoduše v ruce, poté od sebe navzájem oddělíte, přilepíte na pokožku, pevně vyhladíte a proti směru růstu chloupků rychlým pohybem strhnete. Nesmíte váhat, to pak vosk zůstane přilepený na pokožce a chloupků se nezbavíte. Výhodou této techniky je jistě odstranění chloupků i s kořínky, a i přes to, že metoda se zdá být drastická, nějak zvlášť bolestivá není. Nevýhodou je cena, protože za jedno balení zaplatíte několik stovek a rozhodně s ním jen tak na jednu proceduru nevystačíte (pokud se hodláte chloupků zbavovat na všech obvyklých místech). Voskové pásky se hodí pro oblasti bikin anebo horního rtu.

5. Horký vosk

Obdobou voskových pásků je horký vosk. Pozor, zde je nutné nejprve techniku vyzkoušet v profesionálním salonu a pak se pokusit experimentovat i v domácích podmínkách, i když i zde je nutno být velice opatrný. Horký vosk při špatné a neodborné manipulaci může pokožkou výrazně poškodit. Časté jsou popáleniny nebo dokonce i odstranění svrchní části kůže. Horký vosk musí mít totiž určitou teplotu. Nesmí být moc horký, a ani naopak studený. Vosk se speciální špachtlí aplikuje na pokožku, na něj se položí páska a po vyhlazení se strhne. V profesionálním salonu se vosk aplikuje pomocí specifického přístroje a také jednoduše vytrhává. Přístroj zařídí, aby vosk měl správnou teplotu a lépe se nanášel. Výhodou je jistě dokonalé odstranění chloupků i s kořínky a zachování hebké pokožky po dlouhé dny i týdny. Nevýhodou je možná cena, protože tato procedura nepatří k nejlevnějším a pozor také na případnou alergickou reakci.

6. Cukrová pasta

V posledních letech médii proplula zpráva o dalším způsobu odstranění chloupků a nyní pomocí cukrové pasty. Ta zbavuje pokožku nevzhledných chloupků i s kořínky, tudíž jde o techniku s dlouhodobým účinkem a navíc i méně bolestnou, než u zmíněného vosku. S ním je často metoda srovnávána, neboť aplikace je podobná. Horká hmota s určitou teplotou se nanese na pokožku a poté se chloupky odstraňují. Mohou se použít jak speciální pásky, tak pouze špachtle, díky které se chloupky odstraňují jeden po druhé, poměrně šetrně a rychle. I zde platí, že dříve, než techniku začnete zkoušet doma, je vhodné si ji nejprve okusit v profesionálním salonu. Uvidíte, jak se aplikuje, poznáte teplotu cukrové pasty a seznámíte se i s metodou. V domácím prostředí lze použít jak koupenou cukrovou pastu, anebo si ji vyrobit doma. Budete potřebovat pět lžic cukru krystalu nebo krupice, na toto množství dvě lžíce vody a šťávu z jednoho citronu. Vše je nutné vařit při mírné teplotě a tak dlouho, dokud hmota nezkaramelizuje. Jakmile se tak stane (takto se vaří i hodinu), dostavíme z plotny a necháme vychladnout na teplotu použitelnosti.  Výhodu metody je jistě odstranění chloupků i s kořínky, i jistá šetrnost. Nevýhodou je pak při neznalosti špatná manipulace a tudíž nedosažení kýženého výsledku.

7. Krémy, rozpouštějící chloupky

Technika, která se hodí zejména pro světlé typy a ženy, které mají malá světlých chloupků. Funguje naprosto jednoduše, co se použití pro spotřebitele týče. Speciální krém se nanese na ošetřované místo, poté se nechá danou dobu působit a přiloženou špachtlí se odstraní nehezké chloupky. Tato metoda vůbec nebolí, je šetrná a může se aplikovat téměř kdykoli. Nevýhodou může být alergická reakce, je proto nutné před použitím krém nejprve na citlivém místě zkusit a až potom aplikovat v plné míře. Nicméně k takovým projevům díky stále se vyvíjejícím se technologiím, dochází opravdu jen zřídka. Další nevýhodou je, že chloupek, pokud je například tmavý, je po odstranění vidět (v tomto případě je vhodnější holení) – metoda je vskutku určena především světlým typům a na nepatrné chloupky.

8. Odbarvení

Koho trápí nepěkné ochlupení na místech, jako je třeba obličej, u mužů to mohou být záda, a dalších inkriminovaných místech, kde by holení nebylo vhodné a drastické odstranění i s kořínky by vyvolalo nepříjemnou reakci kůže, je na místě zvážit metodu odbarvení chloupků. Světlé, nepatrné chmýří není na první pohled znát a pro postiženou osobu může přinést vyšší sebevědomí. Tuto techniku zkoušejte opravdu jen v nutných případech, že žádná z nabízených možností není vhodná a selhala, protože nové chloupky rostou, takže časem je nutné metodu opakovat.

9. Laser

Technika velice mladá, alespoň co se běžného použití v oboru kosmetiky týče. Laserový paprsek útočí cíleně na vlasovou cibulku chloupku a odstraňuje ji. Nový chlup tudíž nemůže vyrůst a postupně se tak tělo zbavuje všech nežádoucích chloupků. Nutné si pamatovat, že procedura je zdlouhavá, na aplikaci se dochází jednou zhruba za šest týdnů a nutné a ji opakovat asi desetkrát. Množství nutných návštěv je určeno množstvím chloupků a jejich obměnou. Skvělé je naopak to, že se nenáviděných chloupků zbavujete napořád a zcela bezbolestně. Na proceduru se není nutné ani nijak zvlášť připravovat, důležité je v den zákroku nepoužívat na ošetřovanou žádné krémy, spreje ani vůně, alespoň dva dny před procedurou se neholit, ani jinak nedráždit pokožku a asi šest týdnů chloupky nevytrhávat. Jinak není žádné zvláštní omezení, obsluha v salonu nanese na ošetřovanou pokožku chladivý gel a poté již ovládá přímo laser, jehož paprsek proniká do pokožky a ničí jeden chloupek za druhým. Zní to pomalu jako sen, ale je nutno zmínit, že metoda není určena pro světlé chloupky. Naopak ideálně se laserem odstraňují chloupky v podpaží, což jistě oceníte v létě. Velkou nevýhodou je pořizovací cena, která čítá několik tisíc korun. Avšak vždy je nutno uvědomit si, že je to procedura trvalá, odstraňuje chloupky navždy a zbaví vás nejen věčného nákupu holítek, gelů a krémů, ale také nepříjemného denního holení, zejména pak v létě.

10. Elektrolýza

Další metodou trvalého odstranění chloupků, je elektrolýza, což zní poněkud drasticky až hororově. Metoda je založena na principu působení elektrické jehly, která působí přímo na vlasovou cibulku a elektrickými výboji ji umrtvuje. Ošetření je poměrně bolestivé a nehodí se pro ošetření u osob, mající sklon k tvorbě jizev, praskajících žilek apod. Výhodu procedury je trvalý efekt, ale na druhou stranu za bolestivou cenu a nelze takto epilovat velké části.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra