Abeceda přírodního léčení

Abeceda přírodního léčení

01.08. 2011 • Zdraví 7580x

Pronikněte do tajů přírodní medicíny i vy! Každá z uvedených terapií je oklasifikována ortodoxními lékaři.

Autogenní trénink ***

Tréninkem se naučíte lépe zvládat stres a účinně relaxovat. Metodu lze využívat jako prevenci proti stresovým situacím anebo jako samotný léčebný postup při již propuknutém stresovém stavu. Autogenní trénink zahrnuje duševní cvičení jako klidné dýchání, pocit tepla, pocit tíhy, soustředění se na srdeční tep.

Biochemické tkáňové soli *

Opírá se o předpoklad, že základem pevného zdraví je správná rovnováha minerálních solí v těle. Při léčbě jsou pacientovi podávány tablety obsahující malé množství minerálů. Lékařům se tato metoda příliš nezamlouvá, neboť obsah minerálů v tabletách je téměř bezvýznamný.

Čchi-kung ***

Přeloženo jako „cvičení vnitřní energie“. Tato terapie slouží k povzbuzení vnitřní energie. Metoda se specializuje na držení těla, správné dýchání a koncentraci myšlenek.

Dietoterapie ***

Čili léčení pomocí speciální diety. U odborníka vyplníte podrobný dotazník týkající se vašich stravovacích návyků a životního stylu. Po analýze dotazníku vám dietolog určí individuální dietu, která vám má zvýšit imunitu a upevnit schopnost samouzdravování.

Flotační terapie **

Velice příjemná léčebná metoda. Jedná se o relaxaci na vodní hladině. Vysoký obsah hořké soli vás na hladině udrží téměř bez jakékoliv námahy. Terapie se odehrává bez světel. Teplota vody je stejná jako teplota lidského těla. Léčba je vhodná proti stresu, migrénám, pro uvolnění svalů a při bolestech.

Léčení smíchem **

Při smíchu se do těla uvolňují tolik oblíbené endorfiny. Smích posiluje imunitu, uvolňuje svaly a navozuje celkový pocit pohody. Při seancích se terapeuti snaží svoji skupinu co nejvíce rozesmát. Například pouštěním vtipných grotesek či předváděním humorných scének.

Psychoterapie ****

Psychoterapeuti nám nabídnou pomocnou ruku v nepříznivé, stresující, těžkozvládatelné situaci. Léčba může být krátkodobá i dlouhodobá (až několik let). Výsledkem snažení je, že pacient je schopen sám čelit problémům a umí je překonávat. Sezení u psychoterapeuta probíhá tak, že mu nejprve sdělíte svůj problém a poté ho společně probíráte do hloubky. Existují různé metody, které psychoterapeuti využívají – od vřelostí až k nezaujatosti. Dále se seznamte s nějakými léčebnými technikami:

  • Kognitivní technika – díky ní si lépe uvědomujete své vlastní chování.
  • Behaviorální technika – pomůže vám zbavit se špatných návyků a nevhodného chování.
  • Skupinová terapie a další.

Rolfing **

Léčení podle americké biochemičky Dr. Rolfové. Rolfing se zaměřuje na obtíže vzniklé špatným držením těla (kulatá záda, hrbení se, …). Dr. Rolfová sestavila speciální systém masáží, které mají zajistit přímé držení těla. K masážím využívá prsty, prstové klouby, dlaně a lokty.

Tibetské léčení ***

Opírá se o teorii, že tělo je tvořeno třemi složkami – životní energie, vnitřní žár a hlen. U zdravého člověka jsou tyto tři složky vyvážené. Pokud je člověk nemocen, vyváženost se vytrácí a dochází k přeměně složek ve tři jedy – chtíč, chtivost a zlobu. Léčitel s vámi dopodrobna rozebere váš životní styl, odebere vzorek moči, na zápěstí vám třemi způsoby změří tep a na závěr vám sestaví horoskop. Výsledkem návštěvy může být změna životního stylu či léčba zcela přírodními léky.

Hodnocení typu léčení

* nízké hodnocení
** průměrné hodnocení
*** vysoké hodnocení
**** velmi vysoké hodnocení

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra