Čokoládové masáže

08.03. 2014 • Zdraví 1264x

Třebaže v dnešní době patří čokoládové masáže neustále k těm vyhledávanějším, některým jedincům může spíše připadat, že se jedná o jakou rozpustilost pro ty, kteří si prostě nevystačí pouze s pravou belgickou čokoládou, eventuálně s hořkými čokoládami, jejichž koncentrace kakaa dosahuje až astronomických výšin. Na začátku tedy je na místě připomenout, že mají za sebou opravdu hodně dlouhou tradici. Při pohledu do minulosti zjistíme, že používání čokolády jako masážního pomocníka se datuje až do časů více než dvou tisíc let! V té době Aztékové objevili výborné, prospěšné účinky čokolády na regeneraci lidského těla. Se zápalem, který jim je vlastní, se zakousli do usilovného zkoumání jejích možností. Přestože se během těchto dvou tisíciletí, které od prvotního objevení již uplynuly, změnil, což je pochopitelné, celý svět, čokoládu z rukou proškoleného maséra na svá záda či stehna dostanete bez větších potíží samozřejmě i v současnosti.

Prostředky, jakými čokoláda působí na lidské tělo, se staly v minulých letech předmětem pečlivého zájmu několika po sobě jdoucích generací vědců z celého světa. Z toho důvodu díky nim teď již nepochybně víme, že čokoláda umí přes podporu vytváření dopaminu, zároveň jako uvolňování serotoninu a endorfinu aktivovat střediska mozku, jež spoluzodpovídají za to, jestli člověk prožívá pocit štěstí. Stejně tak čokoláda obsahuje pro lidské tělo spoustu blahodárných látek.

Kakao zabraňuje tomu, aby docházelo k pronikání volných radikálů, dále theobromin třeba podporuje správný metabolismus, tím pomáhá urychlovat spalování tuků. Samotná čokoládová masáž tedy představuje možnost, jak se dají efektivně vstřebávat vitamíny, minerály, antioxidanty a také aminokyseliny. To má pak za následek, že dochází k celkovému snížení obsahu toxických látek v lidském organismu a zlepšuje to aktivitu srdce.

Můžeme jednoduše, sice pro někoho nejspíš staromódním způsobem, konstatovat, že po  skvěle provedené čokoládové masáži odchází člověk domů s omládnutou kůží a má o poznání lepší náladou. Klient pociťuje svěžest na povrchu těla, svaly má zbavené napětí a užívá si znovunabyté energie. To jsme vyjmenovali ty nejdůležitější výsledky celého tohoto procesu, kvůli kterým do našich masérských salonů zaplněnými čokolády rok co rok zavítá pořád více lidí.

Hlavní předností samotné čokoládové masáže tvoří zejména skutečnost, že pomocí ní se vám podaří získat z čokolády veškeré zdraví prospěšné prvky. Ty vám nabízí a nemusíte přitom z ní ochutnat ani malý kousek. Jedná se rozhodně o ideální prostředek, jak ji lze využít k tomu, aby se zlepšil váš zdravotní stav a také životní pocit, aniž byste zároveň jakkoliv potrápili svou váhu.

Zaměříme se nyní na samotný průběh momentálně nabízených čokoládových masáží. Obyčejně se na tělo nanáší speciálně pro tento účel připravené čokoládové krémy s rozdílným složením. Ty často vytvářejí pracně promýšlené tajemství, jímž se jejich jednotliví poskytovatelé od sebe vzájemně rozlišují. Příjemně voňavá čokoláda tak běžně obsahuje různé druhy příměsí jako třeba kokosové mléko, které mají pouze za úkol zesílit intenzitu vlastního prožitku, zároveň jako jeho celkový relaxační potenciál.

 Tímto stylem přichystaná čokoláda se velmi zvolna a pokud možno nejpečlivěji roztírá nejdříve v oblasti zad, poté následují nohy. Perličkou celé čokoládové masáže většinou bývají neméně příjemné momenty, které klient tráví tím, že odpočívá v čokoládovém zábalu.

Jak už bylo řečeno na začátku našeho povídání, za žádných okolností se nejedná o pouhou nízkokalorickou techniku, jak se milovník čokolády může potěšit se svým oblíbeným pamlskem. Po dobu těch chvil, kdy budete dýchat krásné omamné aroma čokolády, tak rovněž posílíte celkovou hladinu obranyschopnosti vašeho organismu, dále napomůžete správné činnosti vašeho lymfatického oběhu, a konečně napomůžete, aby se vám daleko lépe hojily rány.

Naopak musíme samozřejmě přiznat, že bohužel čokoládová masáž není určena úplně pro všechny a ani, kdy si přejete. Mezi možné komplikace patří zejména nízký anebo  naopak vysoký krevní tlak, různé kožní infekce, ale třeba jenom nachlazení a dokonce také těhotenství.

Pakliže byste tedy rádi navštívili některý masážní salón, kde se zabývají čokoládovými masážemi, udělejte si čas minimálně na hodinu, často se ale poskytují masáže trvající devadesát minut. Cena poté bude v rozmezí pěti set až dvou tisíc korun. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra