Chřipková epidemie? Vyhnout se jí je snadné!

04.03. 2014 • Zdraví 1159x

Zimu co zimu se to opakuje. Lidé ve Vašem okolí posmrkávají a kašlou všude okolo sebe, takže během pár dní jste ve stejném stavu, jako oni. Jako kdyby se tomu ani nedalo ubránit. Ale ono dá! Stačí dodržovat pár jednoduchých tipů a chřipka se Vám vyhne velkým obloukem!

Podstatné je dodržovat základní hygienické návyky. Ruce si myjte často a důkladně. Pokud zrovna není nikde v blízkosti umyvadlo, bude se Vám hodit vychytávka v podobě malého antibakteriálního gelu do kabelky. Nejlepší by bylo vyhnout se veřejným prostorům úplně, jenže to bohužel nejde. Dávejte si tedy alespoň pozor na držadla v městských hromadných dopravách i na kliky u doktora či nákupní košíky v obchodech. 

Abyste přežili množení se virů u Vás doma nebo ve Vaší kanceláři, nezapomínejte často větrat. Pozor na časté rychlé přechody z tepla do zimy, které Vaše obranyschopnost špatně snáší. Skvělou obranou proti chřipce je odolné a silné tělo, které si můžete opatřit pravidelným sportováním alespoň třikrát týdně. Imunitu podpoříte také přísunem dostatku ovoce a zeleniny nebo vitamínovými doplňky stravy. 

Možná se v televizi divíte všem těm lidem, kteří lezou v zimě do zamrzlého rybníka a dělá jim to dobře. Nemusíte hned praktikovat to samé, ale mírné celoroční otužování Vašemu tělu prospěje. Vyzkoušejte třeba saunu nebo páru a uvidíte, že se Vám hned rozproudí krev v těle. Nabízí se otázka, co dělat, jestliže Vás chřipka už skolila. 

Pamatujete, jak Vám v dětství babička nakázala zalézt pod peřinu a potit se? Měla pravdu, takže si uvařte bylinkový čaj, pořádně se zachumlejte a odpočívejte. Vůbec nejlepší je zázvorový čaj s medem, který má léčivé účinky. Stejně dobře Vám ale může pomoct i čaj z heřmánku, máty nebo černého bezu. Zapomeňte na alkohol, který tělo akorát zbytečně dehydratuje. Uleví Vám také obklad z esenciálního oleje, který pokládejte na krk a na čelo. 

Přírodní všelék je česnek. Má antibakteriální účinky a pomůže Vám "postavit se na nohy". Těm odvážnějším se doporučuje sníst jeden celý stroužek česneku, což má údajně zázračné účinky. Pokud se na to ale necítíte, uvařte si česnečku nebo si pomažte česnekem topinku. Snažte se zvlhčit vzduch v místnosti například umístěním misky s vodou na topení. Nemocným se doporučuje pít nebo kloktat vincentku, která odhleňuje a zbavuje chrapotu. 

Vyhněte se jakékoli námaze! Jestliže jste zvyklá na každodenní cvičení, budete se s tím muset na nějaký čas rozloučit. Doporučuje se maximálně krátká procházka venku, protože jak je známo, čerstvý vzduch nemocným prospívá. Rozhodně nepodceňujte dobu léčení. To, že se Vaše známá dostávala z chřipky dva dny neznamená, že Vy na tom musíte být stejně. U každého je to naprosto individuální. Do práce se tedy vraťte až tehdy, kdy už se budete cítit zcela zdravá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra