Úrazy, nemoci a pojištění

02.06. 2014 • Zdraví 1277x

Úrazy a nemoci jsou, bohužel součástí našeho života. Úrazy se mohou stát prakticky kdekoliv. Špatně našlápnete, spadnete, při sportu, v domácnosti, při chůzi po schodech, zkrátka kdekoliv. A nemoci také. Samozřejmě se tímto nemyslí nemoci jako chřipka či angína, ale vážnější nemoci. Takové nemoci obvykle nechávají trvalé následky na zdraví člověka, což si samozřejmě nikdo nepřeje a nechce, ale nemoci a úrazy si nevybírají a tak často stačí jen něco nepatrného, špatný pohyb či špatný úkon při sportu a úraz je na světě v mžiku. Jakmile se vám něco takového stane, v tu chvíli musíte své zranění řešit a léčit se. Pokud je zranění vážné a přichází s ním také trvalé následky, může se stát, že už nebudete moci vykonávat své zaměstnání tak jako dřív. Buď jen v malé míře, nebo vůbec. Navíc, v takovouto chvíli se určitě vyplatí a je to velmi dobré, když jste připojištěni na úraz či nemoc.

Ptáte se proč? Pokud máte připojištění a je dobře sestaveno, při úrazu, kdy se vyskytnou trvalé následky, vám pojišťovna vyplatí finance, které vám pomohou udržet si životní standart a zajistit se. V tuto chvíli určitě oceníte připojištění, které vám určité finance proplatí, či vám může vrátit peníze za pobyt v nemocnici, může vám pojišťovna připlatit nějaké finance k nemocenské a podobně. Nabídka dnešních pojišťoven je velká a mnohdy je těžké se v nich vyznat. Navíc takové připojištění, které je špatně sestavené vám tak přinese ještě další starosti a mnohdy ani nemusí být finance proplaceny a to je samozřejmě pro vás zátěž. Proto je dobré se o připojištění více zajímat a zjistit si, zda se vaše připojištění vám vyplatí a zda je pro vás vhodné. 

V dnešní době je velmi oblíbené úrazové připojištění. Můžete jej přidat dnes již k životnímu pojištění, nebo jej můžete mít samostatně. Můžete si pojistit trvalé následky úrazů, denní odškodné, pojištění doby nezbytného léčení úrazu, hospitalizaci v nemocnici. Připojištění, které pokrývá trvalé následky úrazu, je něco jako levnější varianta připojištění pro případ invalidity z jakýchkoliv příčin. Jedná se o to, že následky na zdraví je tedy to, že se tímto ohrozí schopnost získat prací svůj pravidelný příjem. Připojištění, které se týká doby léčení úrazu je v podstatě laicky řečeno připojištění, které vám financuje dobu, kdy se s úrazem léčíte. 

Hodně zjednodušeně je to tak, že pokud si připojištění platíte, na pojišťovně nahlásíte, že se vám stal úraz. V tu chvíli sbíráte veškeré potvrzení od lékaře a podobně. Jakmile skončí léčení úrazu, vše zanesete na pojišťovnu, vyplníte příslušné papíry a oni rozhodnou o výši financí, které vám vyplatí. Samozřejmě lékařské zprávy a podobně jsou velmi důležité, je to taková prevence pro pojišťovnu, aby se nestal pojišťovací podvod, a navíc potřebují tyto zprávy pro své posuzující lékaře, kteří tak mohou stanovit vážnost zranění a to se odvíjí také od toho, jaké finance vám budou vyplaceny. 

Pojištění pro případ hospitalizace taky není úplně od věci, je však dobré vědět jak takovéto pojištění funguje. Znáte to, vy si myslíte a v konečné fázi to tak není. Je dobré se při sjednávání smlouvy na vše zeptat a dobře si vše rozmyslet. Ať neplatíte něco, co se vám potom nevyplatí. Pojištění pro případ hospitalizace je dobrá věc, protože nikdy nevíte, co se může stát a takto jste chráněni pro případ nutnosti hospitalizace v nemocnici. Všichni víme, že každý pobyt v nemocnici v dnešní době něco stojí, a když jste v nemocnici delší dobu, určitě se to vyplatí. Samozřejmě od tohoto připojištění si moc neslibujte, je to spíše jen to, že vám to pokryje náklady, které vynaložíte na pobyt v nemocnici, který se platí. Připojištění se vztahuje jen a pouze na hospitalizaci, když je člověk propuštěn do domácího ošetření, na toto se pojištění pro případ hospitalizace nevztahuje. 

Ani pobyt v lázních se na toto nevztahuje, lázně nejsou nemocnice a tak se podle toho pojišťovny zařizují. Tohle je určitě dobré vědět, ušetříte si tak nevědomost a budete připraveni na vše, co se může přihodit. Pokud nemáte dostatečné finanční rezervy, pro případ, že nebudete moci vydělávat, budete na nemocenské, je dobré mít také pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Toto připojištění ochrání vaše finance nejen při úrazu, ale i při nemoci. Samozřejmě toto připojištění bývalo velmi často zneužíváno k pojistným podvodům. 

V dobách, kdy byla nemocenská vyplacena od prvního dne a i přes víkendy mnoho lidí zvyšovalo svůj příjem tak, že na víkend onemocněli a v pondělí již byli zázračně zdraví. Tomu se logicky pojišťovny snaží zabránit a tak v dnešní době lze připojistit příjem v pracovní neschopnosti od omého, desátého, čtrnáctého, dvacátého, čtyřicátého dne a podobně. Každá pojišťovna to má jinak a nabízí jiné možnosti. Tomuto odkladu se říká karenční lhůta. Čím později se dávka vyplácí, tím je pojištění pro vás levnější, ovšem mnohdy, když je karenční doba například čtyřicet dní a víc, se ani nestihne připojištění vyplatit, protože nemocenská skončí dřív. Pojištění pro případ invalidity. To už bylo výše zmíněno, ale pouze okrajově. 

Nyní se podíváme trošku blíže na toto pojištění. V dnešní době existují celkem tři stupně invalidity, podle právní úpravy. První stupeň invalidity, druhý stupeň invalidity a třetí stupeň invalidity. Poté existuje ještě třetí stupeň invalidity s bezmocností. Pojištění pro případ invalidity se obvykle sjednává pouze na třetí stupeň. Pokles pracovní neschopnosti a také stupně invalidity posuzuje posudkový lékař a to podle určitých tabulek. Jsou však také pojišťovny, které tyto stupně invalidity neuznávají a mají své vlastní stupňování. Tento přístup může být benevolentnější a také přísnější, záleží na každé pojišťovně. Toto pojištění obvykle nepatří k nejlevnějším, ale společně s trvalými následky a s životním pojištěním by vám určitě nemělo chybět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra