5 důvodů proč vyzkoušet acai berry

14.09. 2013 • Zdraví 1392x

Jestliže se rozhodnete obětovat alespoň pár minut průzkumu našeho internetu a pokusíte se zjistit velké množství informací o vlastnostech a reálných účincích acai berry, potom jistě hned zjistíte, že mezi Čechy zatím panuje poměrně velká nejistota. Nadějné výsledky v boji s redukcí váhy, kterých lze dosáhnout, totiž některé lidi vedou k fantaskním očekáváním, že zhubnou desítky kil. Opačný extrém můžete najít u lidí, kteří se naopak bojí, že se jedná o další zázračný přípravek, jenž ovšem nebude účinný, jak se očekává. Pravdu můžete najít někde v prostředku cesty. A přesně proto se teď ve stručnosti pokusíme vypsat opravdové důvody, díky kterým se v dnešní době název acai berry ve světě zdravé výživy  často skloňuje.

Acai berry v současnosti zajisté útočí na první místa pomyslného žebříčku nejefektivnějších doplňků stravy. Důvody toho stavu jsou jednoduché: tmavé plody palmy acai v sobě jednoduše obsahují obrovské množství důležitých látek - volné radikály, vitamíny, aminokyseliny, antioxidanty, mastné kyseliny, karbohydráty, proteiny. Přítomnost všech zmíněných látek pak samozřejmě nemůže zůstat bez konkrétní odezvy u lidského organismu.

1. Acai Berry účinně pomáhá spalovat tuky

I když acai berry samozřejmě nedokáže dělat zázraky a rozhodně nemůže nahradit bohatou stravu či tělesné kativity, tak mezi hlavní pozitiva acai berry patří jejich schopnost přirozeně likvidovat nadměrné zásoby tuku. Důležité je zde hlavně to, že celý proces zde probíhá na přírodním základě. Acai berry ovládá schopnost výrazně stimulovat lidský metabolismus a také pomáhá potlačovat naši další chuť k jídlu. Výsledkem tedy je spalování tuků bez dalších nežádoucích účinků. Plody palmy acai tedy představují dobrou volbu, kterak si pomoci s úbytkem tělesné váhy, aniž bychom museli mít strach z vedlejších účinků (např. bolest břicha, nevolnost aj.)

2. Acai berry zpomaluje známky stárnutí

Další výraznou přednost potravinových doplňků vyrobených z plodů acai berry najdeme ve schopnosti zpomalit některé projevy stárnutí našeho organismu. Vzhledem k tomu, že plody palmy acai patří ke zdrojům důležitých antioxidantů ve vysoké koncentraci, přispívá jejich konzumace ke zmenšení tvorby vrásek. Pravidelný příjem antioxidantů obsažených v acai dokáže snížit rychlost degenerace buněk.

3. Acai berry pomáhá předcházet rakovině

Snad úplně nejdůležitější výhodou těchto plodů je jejich role v prevenci rakovinného onemocnění. V plodech palmy acai totiž kromě dalších účinných látek najdeme také některé speciální enzymy, jež brání rozvoji tohoto smrtícího onemocnění, respektive přímo omezují možnou tvorbu nádorů.

4. Acai berry je vynikajícím zdrojem energie

Plody této rostliny patří po dlouhé desítky let v mnoha státech světa mezi známé jako vynikající dodavatel energie, která je potřebná pro větší fyzické výkony. Acai berry dodává lidskému organismu nejen energii, ale zároveň ho čistí díky silným očisťujícím účinkům.

5. Acai berry posiluje lidské srdce

V bobulích acai berry můžete najít celou řadu nenahraditelných látek, které jsou zásadní pro lidský organismus. Jedná se například o esenciální mastné kyseliny nebo o jiné složky, jež také regulují hladinu cukrů v krvi. Acai berry je tedy důležitým pomocníkem v prevenci srdečních onemocnění a pomáhá udržet naše srdce v dobré formě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra