Kruhy pod očima

12.10. 2013 • Zdraví 2192x

Kruhy a váčky pod očima snad nikdo nenávidí. Přidávají roky a nejsou zrovna estetické. Jen několika z mála sluší, jenže to jsou opravu nepatrné výjimky. Většina lidí se snaží je zamaskovat, pokud to jde anebo si od jejich projevů pomoci tak, jak jen to jde. Účinným prostředkem nemusí být jen kvalitní a dobře krycí make-up, jsou i další možnosti a vůbec nejlepší je pravidelná péče.

Proč vůbec kruhy kolem očí vznikají?

Jedním z hlavních důvodů je dědiční indispozice. Někdo má oči posazené výše, níže, hlouběji, nebo vystouplé. To ovlivní tvorbu nehezkých kruhů no a také vlastní životní styl. Pokud strava je složená spíše z těch „nezdravých“ potravin, málo tekutin, spousty kofeinu, cigaret, málo spánku, alkohol a další. To vše je jakoby recept na kruhy a vaky pod očima. Hodně přispívá i časté sezení u počítače, sledování televize, anebo čtení knihy při nedostatečném osvětlení. No a posledním odvětvím, proč vznikají nehezké útvary kolem očí, jsou nemoci. Nejčastěji jsou to choroby trávicího traktu, onemocnění štítné žlázy a vnitřních orgánů. Často bývá příčinou i nedostatek vitamínu A.

Častým dotazem bývá, zda kruhy pod očima lze trvale odstranit a odpověď nebývá vždy stejná. Záleží totiž na druhu vzniku. Pokud je způsobí nesprávný životní styl, pak ano, pokud jsou dědičné, lze jejich projev zmírnit, ale bohužel ne zcela odstranit.

Jak se tedy váčků i kruhů pod očima zbavit?

V první řadě přestaňte kouřit a zbavte se všech jiných návykových látek, zejména alkoholu. Další důležitým krokem je dostatek spánku. Spát potřebují všichni, i zvířata. Spánek je nezbytný pro regeneraci organismu jako celku. Kdo málo spí, ten je podrážděnější, nesoustředěný, roztěkaný, často se projeví i na nepravidelné srdeční činnosti a ochabnutí funkci i jiných orgánů. Spánek je důležitý a pro oči, které celý den používáme je nutný.

Proti nepěkným útvarům kolem očí spolehlivě funguje jako prevence oční gymnastika a masáže. Pravidelné procvičování očního svalstva zaručí pevnost a mnohem více pak vydrží, což podpoří delší výdrž a odvrátí možnost vzniku kruhů i váčků.

Výborné jsou i oční krémy, séra a jiné přípravky. Některé jsou sice jen dobře postavený marketing, ale jsou mezi nimi i ty, jež spolehlivě fungují. Důležité je jejich pravidelné používání. Často jsou to gely s chladivým účinkem, které akutní projevy nehezkých útvarů kolem očí zmírní a samotným očím uleví.

Pokud jste zkusili opravdu všechno, máte dostatek vitamínů, v tomto případě vitamínů A, ale i dalších důležitých látek, pravidelně cvičíte, potíráte krémy, gely. Dáváte si o obklady ze sáčků černého čaje či okurky, dostatečně spíte, ale okolí vašich očí je jak po týdenním vytrvalém ponocování, určitě neodkládejte návštěvu svého obvodního lékaře. Věc se musí vyšetřit a co nejdříve zamezit vzniku vážného onemocnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra