Tipy pro dobrou paměť

17.09. 2013 • Zdraví 1385x

Kde jsou ty zatracené klíče? Kam jsem položila mobil? Kam jsem založila tu smlouvu? Kde jsem nechala sluneční brýle? Znáte tyhle věty? Jsou vám dobře známé, říkáte si je občas? Taky se přistihnete, že občas hledáte nějaké ty věci a zkrátka si nemůžete vzpomenout, kam jste je dala? Tohle je normální, každý to někdy zažil, zažívá či ještě zažije, nejste první ani poslední. Paměť je velice složitá a je nutné ji cvičit a procvičovat, jinak zleniví.

Mozek je nejsložitější orgán v lidském těle. Řídí veškerou činnost a ukládá všechny informace, má neomezenou kapacitu. Dokáže si zapamatovat tisíce vjemů, poznatků, vzpomínek, slovíček, chvil, vět a podobně. Tak jako všechno, mozek musíte trénovat, jinak zakrní a nebude pracovat tak, jako předtím.

Jak cvičit paměť? Co paměti pomáhá k lepší kondici a k lepšímu myšlení? Zde jsou tipy, jak cvičit a zlepšit dobrou paměť.

Zásobujte se kyslíkem, choďte na čerstvý vzduch, větrejte často v místnostech, snižujte si teplotu v pokoji, organismus to nabudí. Samozřejmě není nutné snižovat teplotu na minimum a pak klepat v pokoji kosu, snižte teplotu jen o jeden stupeň, to úplně postačí.

Pohyb, pohyb, pohyb. Ten je opravdu velmi důležitý pro paměť a mozek, nejen pro tělesnou stránku a pro fyzickou kondici. Může to být sport, cvičení, nebo jen rychlejší chůze. Záleží na tom, co bude bavit vás a z čeho vy budete mít radost.

Nepřejídejte se. Plný žaludek vám snižuje energii, jste unavení, nafouklí a chcete jen ležet a ležet a ležet. A poku ležíte, paměť nefunguje, neprokrvuje se a není moc aktivní. Zkrátka zleniví a moc se jí nebude chtít.

Dobře a pravidelně spěte. Spánek je velmi důležitý a pro paměť také. Je nutné spát ve vyvětrané místnosti, spíše chladnější. Spěte minimálně osm hodin a to dobře. Když se v noci často budíte, či nemůžete usnout dlouho do noci, druhý den jste unavená, ospalá a bez energie a tím pádem je mozek lenivec lenivý. Pokud se naskytne chvíle, kdy si můžete lehnout po obědě, nebo odpoledne, neváhejte. Stačí pár minut a udělá to s vámi divy.

Zahoďte cigarety. Kuřáci jsou na tom s pamětí o hodně hůř, než nekuřáci. V Americe vědci zjistili, že když přestanete s kouřením, zlepší se vaše krátkodobá paměť. A to přeci stojí za to přestat kouřit, nemyslíte?

Hodně tekutin, Tekutiny nejsou jen důležité pro celý organismus, ale také pro mozek, protože jej prokrvují. Vhodné k pití jsou minerální vody, čaje. Denně vypijte minimálně dva litry tekutin,

Vitamíny. Ty zajišťují správné fungování mozkových buněk. Strava, která má v sobě vitamíny a minerály vám k tomuto pomůže.

Učte se. Člověk se celý život učí, vzdělává, dozvídá se nové informace. Učte se cokoliv. CIzí jazyk, nový obor, básničky, písničky. Tím dobře zaměstnáte mozek a ten bude velmi aktivní.

Luštěte. Křížovky, osmisměrky, sudoku. Cokoliv. To je dobré pro váš mozek a pro vaši paměť. Tak jí udržíte dlouho v pohybu a aktivní. Stačí pět minut denně a hlavně pravidelně. Tohle vám prodlouží paměť i ve stáří.

Žvýkejte. Žvýkačka nahání do mozku krev a zlepšuje koncentraci. I když je to možná neslušné, pomůže to vaší paměti.

Používejte vůně. Vůně si spojujete s prostředím, s místy, se vzpomínkami. Vybavujete si konkrétní chvíle a paměť tak cvičíte, ani o tom pořádně nevíte.

Hrejte hry. Na paměť jsou dobré různé hry. Společenské, které můžete hrát s přáteli. Města, filmy, kvízy, aktivity a podobné hry prokrvují mozek, když usilovně přemýšlíte, co to může být za věc, město, slovíčko a podobně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra