Vše důležité o acai berry

17.09. 2013 • Zdraví 1291x

Jsou přípravky, v nichž je obsaženo acai berry, bezpečné?

Ano, tyto přípravky jsou bezpečné. Zatím neexistuje žádná vědecká studie, jež by v jakémkoliv ohledu varovala před spotřebou těchto tropických plodů nebo jeho výtažků. Nemáme tedy žádné důkazy o tom, že by plody palmy acai mohly mít škodlivý vliv na lidské tělo. Můžeme říct, že v podstatě není žádný rozdíl mezi tím, zda jíme acai berry nebo jiný druh ovoce.  Stejně jako u jiných druhů potravin, i zde samozřejmě existuje riziko alergické reakce u citlivých osob. Pokud byste tedy měli z alergické reakce strach, bude lepší zkonzultovat svůj zdravotní stav s praktickým lékařem.

Jestliže je acai berry tak zdravé ovoce, jak se tvrdí, proč není běžně k dostání v našem blízkém obchodě?

Zásadním důvodem, proč není acai berry běžně k dostání v našich obchodem je prozaický. Čerstvé ovoce bohužel vydrží pouze krátkou dobu. Uvádí se, že v některých případech se plody palmy acai mohou začít kazit již hned druhý den po sklizni. Vzhledem k tomu, že palmy acai najdeme ve vzdálené Amazonii, neexistuje momentálně žádný snadný způsob, kterým dostat plody acai na pulty našich obchodů v čerstvém stavu. Do budoucna ale již dnes svítá nová naděje. Jelikož je o acai berry poměrně velký zájem na různých kontinentech, probíhají výzkumy, jejichž účelem je vymyslet možnosti přepravy acai berry v čerstvém stavu na větší vzdálenosti.

Jak velké množství acai berry nebo jeho extraktů máme konzumovat?

Na tuhle otázku není jednoduchá odpověď. Jednotlivé přípravky se od sebe samozřejmě liší obsahem výtažku z acai berry. Z tohoto důvodu vždy musíme vycházet z informací, které dostaneme z příbalového letáku u konkrétního balení. Znovu musíme připomenout, že acai berry je druh ovoce, a z tohoto důvodu při konzumaci přípravků, které ho obsahují, není nutné hlídat si každý miligram účinných látek. Domorodí Indiáni v deštných pralesech Amazonie jsou schopni spořádat bez obav i litr džusu z acai berry. I zde však platí, že když si nejste jisti s dávkováním, vždy je lepší se poradit se svým praktickým lékařem.

Jak máme vybírat konkrétní druh přípravku, v němž je obsaženo acai berry?

Hlavní zásada je opět jednoduchá. Za každých okolností bychom měli přípravek vybírat s ohledem na množství extraktů, které jsou v něm obsaženy. Spolu s tím můžeme říct, že svou roli při vhodném výběru může sehrát i způsob, jakým proběhlo sušení plodů, z nichž byl přípravek vyroben. Globálně zde platí, že nejefektivnější možností, jak uchovat v maximální možné míře sílu ovoce z palmy acai, je tzv. sušení mrazem, které zachová ve velkém množství sílu plodů palmy i účinných látek.

Jsou plody acai vhodné i pro diabetiky?

Samotné plody palmy acai obsahují velmi malé množství cukru ve formě fruktózy. Z toho důvodu řadíme přípravky obsahující acai berry k potravinovým doplňkům s nízkým glykemickým indexem, jež lze doporučit dokonce i diabetikům. Ale zde je třeba upozornit na to, že velká většina nabízených produktů obsahuje cukr, kterým je výsledný produkt ochucen. Diabetici by si vždy tedy měli zjistit, zda se to týká i zvažovaného produktu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra