Tea tree oil

27.08. 2013 • Zdraví 2382x

Úžasný, zázračný a super účinný. Tak je často popisován přírodní olej ze silice čajovníku, jinak také zvaného Kajeputu střídavolistého, kterému se daří v Austrálii, což je zároveň i jeho domovina, a také tento strom můžeme najít na pobřeží Nového jižního Walesu, kam byl přivezen. Z listů tohoto, jinak pro nás ne mnoho zajímavého stromu, se právě lisuje tekutina, která má tak silně pozitivní vliv na celkový lidský organismus, až je to zázračné.

Akné, zanesené póry a jiné pupínky

V první řadě se Tea tree oil doporučuje na jakékoli problémy s pletí. Ať už jde o malicherné pupínky, tak zanícené póry až po závažné projevy akné. U posledního jmenovaného samozřejmě platí, že je nutno navštívit odborného dermatologa a nechat si problémy léčit speciálně a Tea tree oil používat jako doplněk k léčbě. Akutně vytvořený pupínek si stačí pravidelně potírat a brzy zmizí. Tea tree oli je totiž skvělý nejen v tom, že zmírňuje pocit svědění pokožky, ale výrazně urychluje hojení. Jako prevenci proti neduhům zdravé pleti je dobré Tea tree oil používat pravidelně, nejlepší je si potřít obličej večer před spánkem. Má to hned dva důvody – jednak je v noci pleť mnohem lépe regeneruje a za druhé má olejíček svůj typický pach, který nemusí každému vonět.

Kosmetika celkově

Tea tree oil se používá vůbec tak celkově v kosmetice, nejen při problémech s nechtěnými pupínky. Výborný je například na hojení poškozené nehtové kůžičky a případných záděr. Navíc, pravidelné potírání nehtového lůžka zaručí silnější, pevnější a zdravější nehty. Kdo by se nechtěl pochlubit krásnými přírodními nehty? Obsah látek v oleji příznivě působí i na zdravou kůži a blesku-rychle ničí jeden choroboplodný zárodek za druhým. Plísně, bradavice a jiné neduhy prostě nemají šanci. Určitě skvělá informace pro všechny ty, kteří trpí na mykózy nohou. A pokud již jsou zmíněny i nohy – pravidelné ošetření chodidel Tea tree oilem omazuje zápachy a silné pocení nohou.

Popáleniny, odřeniny a otevřené rány

Akutní oděrky, malé ranky ale i popáleniny, které nepříjemně bolí. S tím vším pomůže takřka zázračný Tea tree oil, který urychlí proces hojení a také uleví od nepříjemných projevů svědění, pálení i bolení.

Zuby

Výčtem účinků a užitků aromatického oleje však předchozí text nekončí. Co se snad hodí každému z nás alespoň jednou (ne-li víckrát) v životě, je úleva od nesnesitelné bolesti zubů. Ať už rostou, vytvoří se zánět, nebo jakýkoli jiný problém, pomůže od obtíží právě vylisovaný Tea tree oil. Dokonce jej používají i samotní dentisté a určitě malou lahvičku oleje doma oceníte v době, kdy se na povrch budou hlásit tzv. osmičky, zuby moudrosti.

Nežádoucí účinky

Skvělou výhodou tohoto přírodního oleje je i to, že nemá nežádoucí účinky. Ty se mohou vyskytnout jedině v případě požití většího množství, ale to se spíše projeví bolestmi břicha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra