Jak urychlit a zlepšit metabolismus

04.10. 2013 • Zdraví 1871x

Metabolismus nebo také látková výměna, musí v těle velmi dobře fungovat, pro lidské zdraví. Správná funkce trávení je důležité pro hubnutí. Ne vždycky, ale metabolismus pracuje tak, jak má. Příčiny mohou být různé, může to být dáno geneticky, nějakým onemocněním. Ovšem v dnešní době je asi nejčastější příčinou špatné stravovací návyky, špatná strava a podobně. Může vás trápit pomalejší průběh, problémy s trávením. Pokud vás zlobí metabolismus, bude se vám obtížněji hubnout, pokud budete chtít nějaké to kilo shodit. Metabolismus se dá, ale upravit pomocí jednoduchých návyků, ty pak prospějí celkovému zdraví, což určitě uvítáte.

Pravidelná snídaně je základ

Metabolismus pracuje nepřetržitě. Potřebuje dostatečný přísun látek. Tyto látky pak udržují tělo v chodu. O snídaních se obecně tvrdívá, že jsou nejdůležitějším jídlem dne a nemýlí se, to opravdu ne. Každý den, když vstáváte, metabolismus sice pracuje, ale v pomalém tempu. Je to tempo hladové, protože od posledního jídla uběhlo víc jak osm hodin, Pomalé tempo je to proto, žetělo šetří potřebnou energii. Vydatná a zdravá snídaně dodá tělu právě potřebnou energii, tělo zrychlí své procesy, usnadní případné spalování tuku. Navíc nemáte pocit hladu a večer již nevyjídáte ledničku, jako předtím. Snídani si dopřejte hlavně zdravou, to například jogurt s musli, cereálie, a podobně. Zcela se vyhněte párkům, salámům, bagetám, kde je majonéza a podobně.

Čaj

V pitném režimu by neměl chybět zelený čaj. Je to přirozený zdroj kofeinu, který tak metabolismus stimuluje víc, než běžné pití, které kofein neobsahuje. Kofein dále stimuluje centrální nervovou soustavu, tepovou frekvenci, dýchání.

Voda

Pro metabolismus je dobré vypít denně několik sklenic chladné a čistý vody. Spalujete tak víc kalorií a metabolismus bude fungovat a pracovat rychleji. Denně je dobré vypít dva až tři litry tekutin, do toho se nepočítá káva či polévka. Kombinujte ochucené vody, s neochucenými a s čaji. Není moc dobré konzumovat slazené sycené nápoje. Samozřejmě čas od času si skenici dát můžete, ovšem denní konzumace dobrá není.

Přírodní potraviny

Do jídelníčku zahrňte co nejvíce přírodních potravin. Hlavně chemicky neošetřené či nezpracované produkty jako ovoce nebo zelenina. Průmyslově zpracované potraviny totiž na sobě mají plno pesticidů a chemikálií, samozřejmě v minimálním množství. Ovšem i toto množství může pomalu ničit metabolismus.

Cvičení obecně

Na dobrý a rychlý metabolismus je dobré cvičení. Rozpohybujete své tělo a tím pádem se rozpohybuje také váš metabolismus a vy tak rychleji budete trávit. Lepší je cvičit v kratších intervalech a intenzivně. Pro nastartování metabolismu je dobré začít cvičit, i kvůli fyzické kondici. Navíc pokud chcete zhubnout, je pohyb nezbytný a důležitý.

Pro dobrý metabolismus je také důležité to, co jíte, jak jíte a kdy jíte. Dobré je, pravidelně, ideálně pětkrát denně jíst po malých dávkách. Dobré je také mít přísun tekutin a to dostatečně. Pokud jíte, mělo by to být pomalu, pořádně kousat. Na jídlo si vyhraďte čas, není dobré pro metabolismus, aby, jste do sebe jídlo naházeli. U jídla si ani nečtěte, nepracujte, zkrátka věnujte se pouze a jenom jídlu a ničemu jinému. Je dobré vydatně snídat, poté si vzít svačinku, jako například ovoce. Po obedě je dobré si dát další svačinku, zeleninu, jogurt a večeři si dejte jen lehkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra