Znáte acai berry?

14.10. 2013 • Zdraví 1312x

Acai berry jsou droboučké bobule s exotickým názvem. Ještě v nedávné době jsme o nich v naší zemi neměli mnoho informací. Jedná se o plody palem, které rostou v oblasti Střední a Jižní Ameriky.  Přesně z této oblasti se také postupně začal do celého světa šířit věhlas těchto plodů. V oblasti ovoce se můžeme setkat s největšími nutričními hodnotami právě u plodů palmy acai.

Výše zmíněné je důvodem pro označení acai berry jako superovoce, ať už ho tak nazývají domorodci nebo dobrodruzi, kteří zasvětili celý svůj život hledání cesty zdraví a moudrosti. Tato kladná hodnocení s nimi samozřejmě sdílí také samotní producenti, kteří na pěstování plodů acai berry v poslední době vydělávají poměrně slušné finance.

Důvody sílící obliby plodů palmy acai není třeba hledat jen v oblasti financí, ale spíše v mimořádných koncentracích látek, které jsou prospěšné lidskému zdraví. Celá řada laboratorních analýz přesvědčivě dokázala, že sytě zbarvené plody palmy acai se hned po sklizni mohou pochlubit vysokou koncentrací bílkovin, vláknin, vápníku, železa nebo třeba vitamínu A.

Proslulými se v neposlední řadě staly také antioxidační účinky acai berry, i když nedosahují tak velkých hodnot jako třeba šťáva z hroznů nebo džus z pomerančů. Pro kompletní údaje musíme na tomto místě dodat, že ve zmíněném ohledu jsou plody palmy acai ještě i v dnešní době předmětem intenzivního bádání vědců, a proto není vyloučeno, že se v blízké době setkáme i s nějakými dalšími objevy.

I přesto, že se nejrůznější přípravky, jejichž účinek na lidské zdraví je založen na efektu acai berry, staly v nedávné době nedílnou součástí klasických doplňků stravy, není možné je doporučit jako náhražku pestrého a vyváženého jídelníčku. Za každých okolností bychom měli mít na paměti, že i sebevětší pojídání acai berry samo o sobě nemůže nikdy stačit. Důležitým předpokladem opravdu účinné diety zůstává v první řadě zahrnutí do jídelníčku pestrou směs ovoce a zeleniny, dále musíme mít dostatek spánku a pokusme se také snížit svou hladinu cholesterolu. Představa, že budeme zdraví jen na základě popíjení džusu z acai, je naprosto scestná.

Současně bychom měli myslet i na to, že pokud chceme z plodů palmy acai získat maximum pro naše zdraví, pak musíme počítat s tím, že trvanlivost těchto plodů není zrovna dlouhá, a proto se musí acai berry spotřebovat velice rychle. Jedině v případě rychlé konzumace můžeme mít jistotu, že se do našeho těla dostanou zmíněné účinné látky, kvůli nimž jsme si acai berry zakoupili. I proto se vždy snažíme radši sáhnout po přípravcích, které byly vyrobeny z čerstvých plodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra