Power jóga: Zpevní celé tělo, odbourá stres

21.01. 2017 • Zdraví 1052x

Pokud si myslíte, že na power józe hodinku meditujete a potom odpočatá odkráčíte domů, platí pouze ta druhá část. Cvičení Vás až neuvěřitelně zformuje, budete se cítit fyzicky i psychicky skvěle a nejlepší je, že pozice nebo-li "asány", které nezvládnete cvičit napoprvé, Vám příště půjdou mnohem lépe. 


Lepší koordinace, pevnější tělo
Rozdíl oproti klasické józe je hlavně v dynamice. Power jóga sa soustředí na
zpevnění svalů dynamičtější formou. Hlavní částí cvičení je procvičování a opakování jednotlivých asán, pozic, při nichž se musíte naučit lépe udržet rovnováhu a pracovat s dechem. K těm nejčastějším pozicím patří hora, bojovník, palma, deska, střecha, kočka, kobra, lukostřelec nebo orel a kombinace pozic „pozdrav slunci“. Ty se pravidelně opakují.
Kromě toho, že si u power jógy zpevníte celé tělo, protáhnete svaly, budete mít také lepší koordinaci, naučíte se udržet balanc a lépe se budete koncentrovat.

Pomáha v sexu
Jelikož základem je správné dýchání a zpevnění svalů pánevního dna, cvičení power jógy se projeví nejen na postavě, ale i ve Vašem milostném životě. Během cvičení totiž musíte držet pevně centrální část těla a svaly pánevního dna, v
intimním životě tak pocítíte výrazné změny k lepšímu. :)


Jak často?
Ideální je power jógu cvičit 2x až 3x týdně. Výsledky v podobě
pevnějšího zadečku a břicha se při pravidelném cvičení  projeví už do dvou měsíců. Důležitá je však právě pravidelnost. Postupně zjistíte, že vám jdou jednotlivé asány lépe a zvládnete náročnější, které pro vás byly dosud problémem.

Power jógu můžete cvičit také doma u DVD, nicméně alespoň ze začátku zajděte na lekce s vyškolenou instruktorkou, která vám podrobně vysvětlí principy cvičení a dohlédne, abyste cviky vykonávala správně.

Jestliže
toužíte po štíhlejší postavě, spojte power jógu s kardio cvičením jednou do týdne. Budete tak nejenom zpevňovat svalstvo, ale navíc spalovat tuk a do měsíce se budete své nové figuře divit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra