Zimní detox vyčistí vaše tělo od škodlivin

02.05. 2014 • Zdraví 1394x

Nepředstavujte si hned drastické diety a hladovky, kdy jste jen o chlebu a vodě. Zimní detox je tu od toho, abyste se konečně zbavila všech těch nezdravých tuků a zplodin, které nemají ve Vašem těle co dělat. Je přirozené, že máme v zimě všichni větší hlad. Naše tělo je z minulosti podvědomě naprogramované tak, že v zimě je nedostatek potravin, a tak si prostě jen dělá zásoby na horší časy. Vrozené reflexy je těžké ovládnout. Proto je čas od času dobré udělat si detox, nebo-li vyčistit tělo od nežádoucích látek, abyste se zase mohla cítit fit!

První den

Základním pravidlem detoxikační kúry není hladovět, ale poskytovat tělu takovou stravu, která mu pomůže s vnitřní očistou. První den se doporučuje jíst pouze rýži (v jakémkoli množství), která vyčistí Vaše střeva. Sůl a cukr se pokuste omezit na minimum. Pokud nevydržíte jíst pouze rýži, můžete si den zpestřit například bramborami nebo kyselým zelím. Pijte pouze vodu nebo ovocné a zeleninové šťávy.

Druhý den

Druhý den přesedlejte na červenou řepu a jablka. Ty pročistí krev a ledviny a navíc pomáhají organismu s odbouráváním tuků. Červená řepa obsahuje mnoho vitamínů, reguluje trávení a posiluje obranyschopnost. K ovocným a zeleninovým šťávám přidejte bylinné čaje  s trochou medu, který Vám dodá energii. Důležitý je při detoxu dostatek spánku (minimálně osm hodin denně). Doporučuje se také cvičit například jógu nebo různá dechová cvičení.

Třetí den

Pijte pouze zelený čaj, který má blahodárné účinky na celý Váš organismus. K snídani, svačině a večeři si dejte zeleninu v jakékoli formě. Můžete jí dusit, orestovat či zapéct. K obědu si dopřejte rybu na másle, která Vaše tělo zásobí jódem. Můžete si také zajít do sauny, která Vám v těle rozproudí krev, nebo si dopřejte masáž.

Čtvrtý den

V tento den jezte pouze luštěniny. Taková čočka obsahuje velké množství bílkovin, takže Vás velmi rychle zasytí a nehrozí pocit hladu. Pijte vlažnou vodu s čerstvě vymačkanou šťávou z citrónu. Jestliže Vás přece jen zaskočí hlad, dejte si celer. Ten kromě toho, že obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů, také dokáže zbavit stresu a zklidňuje nervy.

Další dny

Pomalu se můžete začít navracet ke svému původnímu režimu. Příjem soli a cukru ale omezte na minimum. Naopak zvyšte denní dávku probiotických nápojů (například kefírů), které jsou nezbytně nutné pro správný chod střev. Z ovoce jezte především citrusy, které jsou plné vitamínu C. Takový grapefruit je skvělý bojovníkem proti tukům a pomeranč zase snižuje hladinu cholesterolu. Následujících pár dní si dopřávejte alespoň 200 gramů špenátu denně. Již po třech dnech totiž viditelně zlepšuje funkci Vašich svalů a navíc obsahuje vysoké množství železa, které je důležité pro tvorbu červených krvinek. Jako dochucovadlo používejte česnek, chilli nebo rozmarýn. Detox je vhodné ukončit po pěti až sedmi dnech (k normálnímu režimu byste se tedy měla vrátit nejpozději sedmý den).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra