Vyčistěte váš organismus, aneb jak na jarní očistu těla

18.09. 2013 • Zdraví 1439x

Každodenní stres a shon, nezdravá nepravidelná strava, ovzduší přeplněné škodlivinami, popíjení nezdravé vody, vyčerpání prací. Máte pocit, že na sobě nesete všechnu tu tíhu dnešní „přátelské“ doby? Odstartuje pročišťující kúru pro vaše tělo, pleť, vlasy a lepší pocit. Budete se pak cítit mnohem „lehčí“.

Žaludek v tom není sám

Máte pocit, že jste se znova ocitla v pubertě? Vaše čelo, nos a brada je „ozdobená“ akné a černými tečkami? To jen tlusté střevo volá o pomoc, protože ucpané těžko stravitelným jídlem a bakteriemi. Při ranním pohledu do zrcadla vás už delší dobu překvapují váčky pod očima, ale vy chodíte spát brzo a pravidelné sobotní „mejdany“ jste už také dávno vynechala? To se jen o slovo hlásí ledviny a jejich špatná činnost. Správně! Nejen žaludek potřebuje pročistit, ale i tlusté střevo a ledviny. Pročišťovací kúra, aby měla smysl, by měla trvat alespoň sedm dní a měla by se provést několikrát do roka.

Strava lehká jako pírko

Rozhodně vůbec nepřemýšlejte nad tím, že si dáte k večeři pořádně kořeněný grilovaný steak, vejce na tvrdo, zapijete to mlékem či mirindou a navrch si dáte ještě svíčkovou na „malý talířek“. Váš žaludek společně s tlustým střevem, játry a ledvinami si potřebují odpočnout, vydechnout a proto konzumujte jen lehkou stravu. Jezte pravidelně 5x až 6x denně lehce stravitelná jídla, především hodně syrové zeleniny a ovoce. Nezapomínejte ani na přísun vitamínu C (kysané zelí). Připravujte si zeleninové a ovocné saláty na všechny způsoby. Nezapomínejte na celer a meloun, působí močopudně, tudíž krásně vyloučíte neškodné látky z těla ven. Známá je také „jablková očista“, kdy nejíte nic jiného než osm jablek denně. Jablka obsahují dostatek vlákniny a tím podporují trávení. Pokud to nemůžete vydržet a musíte si dát pečivo, volte jedině celozrnné! Poslední jídlo jezte dvě hodiny před spánkem.

Žádná káva, žádný alkohol, žádné bublinky

K zahnání žízně volte neperlivou (nejlépe vlažnou) vodu, džus z aloe vera, bylinné čaje (kopřivový, březový, mátový, heřmánkový, …), zelený čaj, nebo různé čaje na pročištění organismu. Pijte pravidelně po celý den. Večer se zbytečně nepřepíjejte, protože ledviny jsou v režimu „sporo“, a potom se zbytečně přepínají a neodpočnou si.

I v lékárně si vyberete

Detoxikační očistu těla můžete doplnit i potravinovými doplňky, které objevíte na pultech lékárny. Například:

o  MedPharma Aloe Vera – přípravek podporuje detoxikaci organismu; pomáhá při trávících obtížích.

o  Barny´s InoCell – obsahuje látku inositol, která v lidském těle působí jako stimul pro činnost jater a nervů.

o  Čistící kúra Dr. Popova – skládá se ze tří složek – psyllium, univerzální čistící čaj, aloe vera gel, ty společně dokonale pročistí váš organismus.

Postačí 60% výkon

V průběhu detoxikační kúry se snažte (pokud to jde) co nejvíce odpočívat, relaxovat. Zmírněte své nastavené tempo a užívejte si pohodového dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra