Jak provádět medovou masáž

24.11. 2013 • Zdraví 1631x

Vysoce relaxační technikou je medová detoxikační masáž, která způsobí naprosté uvolnění mysli a přivede vás do stavu naprosté pohody. Navíc vám očistí tělo a vy se budete cítit ihned zdravější. V posledních letech se výrazně zvýšila poptávka po tomto druhu masáže, a tak je v masérských již běžně nabízena, asi jako džusy v restauračním zařízení.

Co je medová masáž

Relaxační technika, jež vaše tělo perfektně očistí a kůži hydratuje, dodá ji potřebné vitamíny i sametovou hebkost. Je to jak masáž – velice jemná a příjemná, tak také zábal. Pokud budeme medovou masáž aplikovat, je nutné na to myslet a po rozetření medu nechat masírovanou část chvíli v teple odpočívat. V současnosti nenajdete lepší pročisťující metodu, která by tak dokonale pokožku do hloubky vyčistila a přitom byla současně ke kůži velice šetrná. Kde se na produkt pilných včeliček hrabou nejdražší kosmetické výrobky z drogerie.

Medová masáž je skvělá technika, která pohladí tak vaše tělo, tak mysl a zanechám slastný, voňavý a hebký pocit na pokožce.

I Kleopatra znala skvělé účinky medu

Kde vznikla první medová masáž, není přesně známo. Lidstvo již od nepaměti zná pozitivní účinky medu jak při přijímání v potravě, tak na kůži. Často je zmínka o medu ve starých ruských knihách, nicméně jistě je důležité znát, že blahodárné účiny medu znala již královna Kleopatra, která si nechávala pravidelně medovou masáž provádět. A Řekové a Římané, nejspíš zaskočeni její vitalitou, krásou a zdravím, také začali na sebe patlat skvělý med.

Čím je med tak úžasný?

Med obsahuje ohromné množství zdraví prospěšných látek, mezi kterými nechybí velké množství vitamínů, minerálů i stopových prvků a dalších, mnoho prvků, které v dokonalé souhře spolu nádherně ladí a vytváří tak konzistenci, která účinně bojuje jak s běžným nachlazením, ale i jinými, třeba i chronickým onemocněním a vážné nemoci ulevuje. Perfektní účinky zaznamenává i na naši pokožku.

Co všechno med umí

Nic na světě není tak, jako med. Protože ten všude, kam se dostane, nejprve zaútočí na všechny negativní složky a mikroorganismy, které tam být nemají a jakoby jim ukáže cestu ven a v druhé fázi med dodává očištěnému organismu dostatek regenerace v podobě vitamínů a celkové výživy.

Co nám medová masáž nabídne

V první řadě naprostou regeneraci jak mysli, tak ducha. Po medové masáži se musíte cítit odpočati, a hlavně tak nějak čistí a voňaví. Je to možná trochu podivný pocit, ale je to tak. Medová masáž může být prevencí řady nemocí, ale jistojistě běžných chřipek a nachlazení. Také perfektně uklidňuje mysl, takže je vhodná jako doplňková technika při léčbě stresu a také syndromu vyhoření.

Nejenže tělo zbavuje nepotřebných jedů, ale také pomáhá navodit pozitivní myšlení a celkově dodat energii. Člověk, který pravidelně dochází na medovou masáž je veselý, pohodový a klidný i spokojený. Díky medové masáži se zbavíte studených nohou a rukou, protože právě tato metoda dokonale prokrvuje tělo a pomáhá zachovat správnou termoregulaci pokožky. Vhodná tedy pro osoby, které se příliš potí, nebo je jim často zima, či polévá horko.

Masáž přírodním medem vás zbaví únavy a dodá potřebnou energii. Dokonce lidé, kteří si pravidelně medovou masáž dopřávají, se svěřili, že se zbavili příšerných bolestí hlavy.

Medová masáž podporuje i správnou funkci trávicích orgánů, takže urychluje trávení a očisťuje tělo. Tím se navíc posiluje i imunita jedince a zmírní se projevy jak celulitidy, tak akné a dalších kožních vyrážek a nemocí. Člověk má po medové masáži klidné spaní.

Jak ji provádět v domácích podmínkách

Nejprve tělo omyjte. Nejvhodnější je samozřejmě, pokud se masírovaný sám jde umýt (i mýdlem) a poté pořádně vysuší. Med, i když je řidší, smícháme s trochou vodu, naředíme jej. Masírovaného nejprve promneme a poté nanášíme med. Tahy musí být příjemné, velice jemné, spíše takové hlazení, než klasická masáž. Mneme současně svaly, ale také nanášíme med a rozpatláváme ho po celé masírované ploše. Až máme med dostatečně rozetřený a i do kůže „napuštěný“ (asi po dvaceti až třiceti minutách), následuje chvilka klidu, kdy masírovaný leží v teple, pozor i na menší průvan a odpočívá. Med se nechá působit dvacet minut a pro zvýšení účinků masáže je vhodné přikrýt masírovanou část potravinovou fólií. Ta zajistí ještě lepší účinek. Na potravinovou fólii dáme deku, aby masírovaný byl v teple. Po uplynulé době med smyjeme a tělo očistíme. Masáž je hotová.

Kdy je vhodný čas medovou masáž provést

Úplně nejlepší je večer, podvečer, chvíli předtím, než se člověk hodlá jít ulehnout a spát. Ideální scénář je: v sedm večer si dát medovou masáž, poté se umýt, podívat se na oblíbený film, dočíst knihu a jít spát. Vůbec, každá, běžná relaxační masáž by měla být prováděna večer, než jde člověk odpočívat a rozhodně po ní nikdy nesmí následovat fyzická zátěž.

Medová masáž a hubnutí

Slastný okamžik pro všechny, štíhlo-chtivé. Pravidelně prováděná medová masáž je současně výtečnou technikou pro tvarování postavy a redukci tělesného tuku. Má podobný účinek jako lymfatický masáž a tak tělo zbavuje nejen jedů, ale i nadbytečného tuku. Zbavíte se celulitidy a zrychlí se váš metabolismus.

Pro koho není medová masáž vhodná

I když je med čistě přírodní produkt, najdou se i případy, kdy zkrátka vhodný není. Jsou lidé, kteří mají na med alergii. Ani, i tací jsou. Takže jim rozhodně žádnou formou medovou masáž nebudeme provádět. Také se med nesmí dostat do otevřených ran. Ne že by způsobil bůhví jakou ztrátu, ale není pro tento typ kůže vhodný. Také není med příliš vhodný u extra silného očního tlaku. Pokud něčím takovým trpíte, prvně se nechte u lékaře vyšetřit, jak moc je vaše nemoc závažná, a poté si v případě doporučení můžete nechat medovou masáž aplikovat. Také pozor na závažné nemoci srdce a rozhodně neaplikovat masáž po akutním infarktu nebo mrtvici. Pokud jste nastávající matka, také se medové masáži vyhněte. Tím, že rozpohybujete detoxikace organismu, se mohou jedy dostat k vašemu dítěti a to rozhodně není vaše přání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra