Zima je tady. Víte, jak pečovat o své ruce?

03.12. 2018 • Zdraví 771x

Pokožka rukou je během zimy namáhána mnohem více než po zbytek roku a bez nadsázky lze konstatovat, že doslova trpí. Pokud jste loňskou zimu prožila v nepříjemných bolestech a bezvýsledně bojovala se suchou a popraskanou kůží, řiďte se letos následujícími doporučeními. Garantujeme vám, že se budete cítit mnohem lépe a vaše ruce si oddechnou.

Mrazivé zimní měsíce dávají pokožce zabrat. Při nízkých teplotách dochází k nadměrnému vysušování vrchní vrstvy kůže, a navíc kvůli chladnému počasí produkuje méně mazu – z těchto důvodů pozvolna dochází ke snížení obranyschopnosti. Významnou roli však sehrávají i jiné faktory – v přetopených místnostech se pokožka také nemá k světu. Trávíte-li většinu zimy poblíž rozžhaveného radiátoru, pravděpodobně se vám brzy na rukou objeví šupiny či puchýřky. 

A aby nebyl výčet krátký, nesmíme zapomenout také na podráždění pokožky při mytí rukou. Kombinace mýdla s nevhodným složením a horké vody udělá své – pokožka se začne vysušovat ještě více. 

Samozřejmě to neznamená, že byste si v zimě neměli mýt ruce. Jen se snažte mytí omezit na nezbytné minimum, používejte šetrné mýdlo a kvalitní krém na suchou pokožku.

6 kroků ke krásným a zdravým rukám

  1. Hydratace je základ. Že jste to již někde četla? Tak si to pro jistotu přečtěte ještě dvakrát. A začněte pít dostatečné množství tekutin. 
  1. Velmi důkladně hydratujte hřbety rukou, které jsou tenčí a citlivější než dlaně (proto často praskají, svědí a pnou). 
  1. Pokud si musíte odskočit na veřejné toalety, případně toalety v restauraci, vyhněte se obloukem sušičce. Ruce si raději otřete papírovým ručníkem. 
  1. Používejte pouze kosmetiku bez alkoholu, parabenů a parfemace. Jedničkou v oblasti péče o suchou až atopickou pleť je kosmetika Atoderm od Biodermy. 
  1. Investujte do zvlhčovače vzduchu. Díky tomu to zařízení si vaše pokožka pořádně oddychne. Zima pro vás přestane být zlým snem a začnete si ji užívat. 
  1. Pokožka nesnáší, když je vystavena přímému působení chladu. Proto si vždy s sebou berte i rukavice, které vaše ruce ochrání před studeným větrem.

Masírujte si ruce

Masáž rukou není složitá a vaši rukám jedině prospěje, protože stimuluje krevní oběh – provádějte ji pomocí druhé ruky a nevynechte žádné z náchylných míst. Promněte si hřbet ruky, dlaně i prsty. Máte-li po ruce masážní olej s hřejivým efektem, nebojte se ho použít.

I ruce si zaslouží masku

Pokud si pravidelně aplikujete vyživující masku na obličej, pak její blahodárné účinky znáte. Zaslouží si ji však i vaše ruce. Použijte krém s bohatým složením a po aplikaci si ruce oblečte do bavlněných rukavic. Necháte-li masku působit přes noc, ráno své ruce nepoznáte – bude si připadat, jako kdyby vám někdo suchou kůži vyměnil za samet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra