Domácí manikúra

15.01. 2015 • Krása 1366x

Pro mnohé muže je manikúra výsadou žen. Ale není to pravda. Upravené ruce reprezentují každého z nás. A upřímně si řekněme, takový manažer s dlouhými nehty, za kterýma je černá špína, je teda pěkný hnus. Ruce a nehty jsou vidět ihned po setkání. S většinou lidí si totiž podáváte ruce na přivítanou a manikúry si prostě všimnete okamžitě. Styl podání rukou, stisknutí a čistota nám o člověku hodně napoví. Existuje i typologie podle stylu podávání rukou. Ale to už se dostáváme do psychologie. Zvláště ženy by měly o své dlaně pečovat. Jemnost a pěstěnost je vidět okamžitě. Nemusíte navštěvovat předražené salony, základní manikúru zvládne každý doma.

Čisté ruce

Asi nejdůležitější zásadou je čistota. Pro každého by mělo být už automatické, že ruce se prostě myjí, a to skoro pořád. Ráno, před jídlem, po jídle, po toaletě, po cestě dopravním prostředkem. Je nutné, aby se smyly i neviditelné nečistoty z povrchu rukou. Nejedná se o nic složitého, co by člověk nezvládal. Je to základní hygienický návyk, který by měli mít již děti od prvních krůčků. Vzít si mýdlo a pustit teplou vodu je opravdu hračka.

Po nějaké namáhavé práci, či práci na zahradě, kdy jsou ruce od hlíny nebo prachu, se můžou nečistoty zadřít do kůže, ale také dostat pod nehty. Tím se utvoří velmi nevzhledná špína za nehty. Ruce dobré nejdříve odmočit a pak použít na smytí nečistoty kartáček, případně, kdyby to nešlo, tak nějaký silnější prostředek na znečištěné ruce. Babskou radou je použití citronové šťávy.

Nehty

Pokud jste alespoň trošku zruční, úprava tvaru a délky nehtů nebude ničím složitým. Všechny nehty by měly být upraveny do stejné délky a tvaru. Kulaté, rovné nebo do špičky. Můžete si vybrat tvar, který se Vám bude nejvíc líbit nebo současného módního trendu. Problémy s měkkými nehty trápí mnohé z nás. Pokud nemáte to štěstí a nehty Vám nedorostou, nezoufejte. I s krátkými nehty se dá udělat mnoho parády. Pokud jsou nehty roztřepené, raději je zastřihněte. V drogeriích se dá koupit několik přípravků na posilnění nehtů nebo si zajděte do lékárny pro doplněk stravy, zinek, který je výborný jak pro růst a posílení nehtů i vlasů.

Jakmile mají nehty stejnou délku i tvar, nehty zapilujte, aby hrany nebyly ostré a nezatrhli jste například o oblečení. Po pilování nehty omyjte usušte. Kromě samotných nehtů je důležitá i nehtová kůžička, která je kolem nehtového lůžka. Tu je nutné zastrkávat pomerančovým dřívkem, které se dá koupit opět v drogerii. Předejdete tak nevzhledným a bolestivým záděrům. Pokud trpíte záděry, nikdy je nestrhávejte, pouze jemně odstřihněte.

Krém na ruce

Použitá krému na ruce by mělo být samozřejmostí. Krém se může nanášet pokaždé, když cítíte, že máte ruce vysušené. Například po mytí nádobí, úklidu nebo po koupání ve slané vodě. Zvláště v zimních měsících naše ruce trpí kvůli mrazu. I přesto, že nosíte rukavice, si ruce vždy pečlivě promažte, než se vydáte ven. Krém dodá tu správnou jemnost a hebkost.

Výborné jsou i peelingy na ruce, které je zbaví nepotřebné odumřelé části kůže. Peeling je nutné opakovat asi jednou měsíčně. Sami pak jistě poznáte, kdy je potřeba aplikaci opakovat.

Extra tvrdá pokožka

Existuje určité procento lidí, kteří trpí extra suchou pokožkou, mnohdy až ztvrdlou. V těchto případech je nutné péči o ruce ještě maximalizovat. Nestačí jen obyčejné krémy. Musí se použít speciální na suchou pokožku. Pokud ovšem chcete skutečně zjemnit ruce, tak je zde jedna rada. Na ruce naneste extra mastný krém v silné vrstvě. Oblečte si bavlněné rukavice. Tato procedura se nejlépe provádí před spaním, protože tak máte možnost si rukavice nechat dlouhou dobu na sobě. S výsledkem budete jistě spokojeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra