Bambucké máslo - lék na krásnou pleť

12.09. 2013 • Krása 1594x

Bambucké máslo je v reklamách a médiích obecně uznáváno, jak skvělý produkt, jež má dopomoci k lepší pokožce a pleti. Asi většina žen se s ním už setkala, ale i tak možná ještě neví, jaké všechny skvělé vlastnosti má a co od něj můžeme chtít i očekávat.

Odkud se bere

V Africe, na území Ghany, Nigérie, Burkiny Faso a Mali, roste strom máslovník, všude ve světě znám jako Shea Tree. Roste do ohromných výšek – i několik desítek metrů. Tudíž je silný a pevný a produkuje vlastní plody, které obsahují ještě další, menší plody, které se po dozrání vaří a následně hnětou do té doby, dokud se z nich nevytvoří tuk máslové konzistence, tedy hotové bambucké máslo.

Kleopatra a bambucké máslo

Můžeme si myslet, že je novinkou na trhu v oblasti kosmetiky, ale to budeme pěkně na omylu. Protože je starší, než my všichni dohromady. O skvělých účincích bambuckého másla věděla už samotná a velká, dějinami nesmrtelná královna Kleopatra, mocná žena egyptského území. Ví se, že na svůj vzhled dbala a sama používala bambucké máslo při péči o svoji pokožku.

V čem je bambucké máslo výjimečné?

Dnes už víme, že tento přírodní produkt obsahuje vitamíny A i E, voskové estery, uhlovodíky, rostlinné steroly či nenasycené mastné kyseliny. Ale to je jen základní výčet. Všechny tyto, i další složky tvoří substanci, která blahodárně působí na naši pokožku. Utvoří jakousi ochrannou vrstvu, která zabraňuje vysušování pokožky, ale také ji chrání před vznikem nadbytečného mazu. Nedovolí vnějším složkám proniknout do podkoží a tak udržuje kůži svěží, zdravou a mladou, bez možnosti vzniku nechtěných pupínků.

Hodně lidí užívá bambucké máslo na lokty, kolena a další extra suché části těla, protože tyto místa perfektně hydratuje a dodá jim potřebné živiny. Pokožka je poté úžasně heboučká a jemná tak, že má člověk tendenci se pořád dotýkat. A co je úplně nejlepší zprávou, je to, že je určeno na všechny typy pleti, bez rozdílu. Všem – problémovým, nebo suchým, citlivým, mastným anebo smíšeným, dodá potřebnou výživu a péči.

Blahodárný vliv na naši pokožku nezůstal bez povšimnutí snad u všech výrobců kosmetiky a ty jej v chemických laboratořích a následně výrobnách začali vkládat do svých výrobků. Proto si v drogerii můžeme pořídit krém na nohy nebo ruce s bambuckým máslem, tělové mléko s bambuckým máslem, anebo peeling s obsahem bambuckého másla.

Samotný produkt, tedy čisté bambucké máslo je poněkud finančně nákladnější na pořízení. Je to dáno samozřejmě výrobou i dovozem a dalšími běžnými nezbytnými položkami. Malá krabička stojí i několik stovek korun, ale určitě se ji vyplatí koupit. Využijete ji na velice suchá místa, a perfektně si koupi budete pochvalovat v zimě, kdy ostatním budou praskat rty a vy spokojeně budete hýčkat své jemné a chráněné rtíky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra