Jak si prodloužit letní opálení?

09.10. 2013 • Krása 1456x

Zná to každá žena, celý rok se těšíte, až na dva týdny vypadnete ze svého stereotypu v práci, doma a podobně. Pojedete na dovolenou k moři a vaše představa je jasná. Budete ležet na pláži, ideálně celý den, nachytáte co nejvíce bronzu, okoupete se v moři a nebudete nad ničím přemýšlet, nic řešit a podobně. Na tohle se těší většina lidí. Navíc opálené tělo vypadá velmi dobře a opticky také štíhlejší. Zlatavý nádech pleti je velmi krásný a také svůdný. Ovšem přijedete z dovolené a co? Opálení zmizí během chvíle a vy pořádně ani nevíte jak. Co dělat pro to, aby, jste si opálení prodloužili co možná nejdéle? Jak na to?

Samozřejmě jde prodloužit opálení soláriem, to ano. Všem ne pro všechny je solárium vhodné a ne všem se solária líbí. Navíc poškozují zdraví, to je jasné. Zde je pár tipů, jak si prodloužit opálení a to bez návštěvy solárních studií.

Pravidelně se mažte krémy

Dokonale hydratovaná pokožka zůstane dlouho pěkně hnědá a nebudete se loupat. Je dobré mít trvale hydratovanou pokožku. Denně se proto po sprše či koupeli mažte hydratačním krémem. Ovšem je dobré pokožku hydratovat už na dovolené. Pravidelně si krémujte celé tělo. Je dobré si koupit speciální krém po opalování, který vám dodá potřebné živiny a pokožku udrží krásně hebkou a opálenou dlouhodobně.

Peeling

Takový peeling je velmi chytrá věcička. Odstraňuje vám z těla odmuřelé buňky a zanechává pokožku krásně hebkou a čistou. Existuje takový mýtus, že peelingem si opálení sloupnete a proto se ho mnoho žen bojí a peeling na kůži neaplikují, což je určitě špatně. Peelingem se pouze odstraňují odumřelé buňky, ne opálení. Pokožka navíc může být lehce našedlá, protože na ni ulpívá odumřelá kůže. Peelingem podpoříte zlatavou barvu opálení a vaše kůže bude zářivější.

Tekutiny jsou velmi důležité

Lidský organismus by měl denně přijmout dva až tři litry tekutin. Nepočítá se zde polévka, káva. Ideálně by to měla být voda, čaje a minerální vody. Pokud bude mít vaše tělo dostatek tekutin, pokožka se nebude loupat. Pokožka, která má dostatek tekutin je hebká, vláčná a hlavně zdravá, netvoří se na ni akné a podobně. Sladké nápoje rovněž nejsou pro tělo moc dobré, proto se doporučuje jejich konzumace v malém množství. Pleti nejvíce prospívá čistá voda.

Užívejte doplňky stravy

I když je mnozí zavrhují je dobré je užívat. Například na opálení takový beta-karoten či pantenol. Tyto látky dnes dostanete ke koupi ve formě tabletek či kapslí v lékárně. Užívat je musíte začít předtím, než pojedete na dovolenou, ideálně tak měsíc až dva předtím, než pojedete. Přeci jen tělo si musí vytvořit zásobu látek, aby mohly tyto látky fungovat. Pantenol či beta-karoten vás do určité míry ochrání také před spálením, ovšem není to o tom, že pokud jíte tyto doplňky, nemusíte se natírat opalovacími krémy, to samozřejmě musíte. Do potravinových doplňků je dobré investovat nějakou tu korunu, nebojte se nechat si poradit například od lékárnice, ta má v doplňcích přehled, takže vám dokáže i poradit, co je vhodné a dobré.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra