Chemický peeling

06.09. 2013 • Krása 1390x

Každá žena dříve či později zažije pocit, kdy si uvědomí, že její vzhled už není to, co býval. Třebaže se o sebe, své tělo, pleť, vlasy i zuby pečlivě stará, zub času přece jen pracuje pomalu, ale jistě a i ta největší kráska časem dozná, že začínající stáří se postupně začíná projevovat. Buď se žena smíří s tím, že vypadá už trochu unaveně, anebo se to pokusí změnit. Možností je velká řada, záleží jen na osobních preferencích a v neposlední řadě i na financích, protože pro krásu se musí nejen trpět, ale i krvavě za ní platit. Jednou z možností je chemický peeling, který vám rozhodně nenavrátí vzhled patnáctileté růžolící dívenky s tváří jako broskvičky, ale dokáže vám dodat dobrý pocit z krásné a upravené pleti. No a ostatní lidé vám pak určitě budou hádat o pár let méně. I když to, na kolik vypadáte, nezáleží jen na vzhledu, ale i způsobu oblékání a hlavně chování. Člověk je přece tak starý, na kolik se cítí.

Chemický peeling je tedy jedna z mnoha metod, jak zabránit stárnutí pokožky. Je to však metoda náročná jak na provedení procedury, tak i co se týče financí. I když obsahem chemického peelingu nejsou v podstatě jiné látky, než mají chemické peelingy běžně zakoupené v obchodě, má díky jejich větší koncentraci mnohem lepší účinky. Je však nutno jej provádět pod lékařským dohledem.

Podstatou peelingu je odstranění starých, „unavených“ buněk na úkor mladých, pevnějších, které se tak dostanou na povrch. Průvodními jevy je zesvětlení barvy pokožky a vylepšení její celkové kvality. Proto je využíván např. i při léčbě akné, které trápí nejen dospívající mládež, příznivě působí i na pleť s ucpanými póry, dobré výsledky dosahuje i v případě hyperpigmentace. Hyperpigmantace je nadměrná tvorba pigmentu, na kůži tak vznikají nepěkné tmavé fleky. Vliv na to má např. nadměrné slunění, nebo věk. S rostoucím věkem se totiž na kůži začínají objevovat tzv. stařecké skvrny.

Důležité je, aby chemický peeling vždy prováděl odborník. Jinak může dojít k vážnému poškození pleti. Proto je nejlépe obrátit se s žádostí o tuto proceduru na dermatologa. Dvojnásob to platí, pokud máte nějaké problémy s pokožkou.

Po chemickém peelingu není nutná dlouhá rekonvalescence. Většinou se neobjevují ani žádné průvodní obtíže, vyjma chvilkového zarudnutí. Je potřeba podrobit se třem až pěti zákrokům. Důležité je, abyste se po zákroku vyhýbali přímým slunečním paprskům, dokud se nové, citlivé kožní buňky nepřizpůsobí okolnímu prostředí. Chemický peeling lze uplatnit třeba i na pokožce dekoltu a na krku či dlaních, kde jsou projevy stárnutí také velice patrné.

Co se týče financí, se kterými musí žena, která chce se svým vzhledem něco dělat, počítat, záleží na instituci, u které se zákroku podrobíte. Můžete si zaplatit buď za jeden zákrok, nebo využít jakéhosi předplatného za více zákroků, které je finančně výhodnější. Zevrubně se dá říci, že za ošetření obličeje chemickým peelingem zaplatíte v průměru tisíc pět set korun. Pokud k tomu chcete přidat ještě krk a dekolt, cena vždy zhruba o tisíci korunu vzroste za každou další část těla. Chemickému peelingu se podrobují i mnohé známé osobnosti, které pak tvoří oficiální tváře reklamy daných kosmetických a dermatologických stanovišť.

V neposlední řadě lze chemický peeling provádět i doma. Stačí si jen zakoupit příslušný přípravek v drogerii. Určitě je dobré si dobře přečíst příbalový leták a rozhodně nemůžete očekávat takové účinky jako od odborníka. Pokud se rozhodnete pro chemický peeling a nevíte, na koho se obrátit, je nejlépe podívat se na internet, kde určitě nějaký kontakt na kvalitního dermatologa, za kterým ale nebudete muset jezdit světa kraj, najdete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra