Jak odstranit bradavice

15.10. 2014 • Krása 2109x

Snad každý z nás se během svého života více či méně často setká se bradavicemi. V podstatě jsou to jen neškodné výrůstky na kůži, ovšem rozhodně nevypadají vábně a jsou i poměrně dost nepříjemné. Přenáší se pouhým přímým dotykem a do vaší kůže se mohou dostat i jakoukoli malou oděrkou. Následně se začnou množit, daří se jim zejména v teplém a vlhkém prostředí. Potýkáte se s nimi i vy a nevíte, jak se jich účinně zbavit? Mohl by vám pomoci následující článek.

Česnek a citron mohou být účinné

Jednou z variant, jak se zmiňovaných bradavic zbavit, je návštěva odborného lékaře, který je odstraní za pomoci kapalného dusíku, ostré lžíce nebo laseru. Ovšem ne vždy je takový zákrok nutný, neboť v mnoha případech si můžete vystačit i sami s domácí léčbou. Jednou z možností je česnek, který nakrájíte na plátky, zalijete octem a v uzavřené lahvičce necháte jeden týden odležet. Poté přikládejte na bradavice pravidelně každý večer. Česnek vždy zabalte, aby nemohl spadnout. Dalším účinným bojovníkem je i citron. Na bradavici přiložte plátek citronu, ovažte a ponechte na těle tak dlouho, dokud citron nevyschne. Tento postup je nutné opakovat pravidelně až do té doby, než se bradavice zcela vyloupne. Třetí radou je banánová slupka, kterou přikládáme vždy jednou denně po koupeli vnitřní stranou na bradavici. Během týdne by měla bolest ustoupit a bradavice by se měla zmenšit. Po dvou týdnech se postupně scvrkne a zcela zmizí po ukončení celé léčby, která by měla trvat zhruba šest týdnů. Další možností je i šťáva z vlaštovičníku, kterou můžete bradavici potírat, ovšem zde musíte být velmi opatrní, neboť tato rostlina je jedovatá.

Zvýšení imunity je prevencí

V boji proti bradavicím je neméně důležitá rovněž prevence. Ta představuje pouze jediné a tím je zvýšení imunity jedince. Příznivě vám prospěje užívání různých multivitaminových přípravků v kombinaci s vitaminem C a smíšenými karotenoidy. Bradavicemi jsou velmi často postiženy i děti a mládež a to právě z důvodu, že jejich imunitní systém není ještě zcela vyvinutý. Rizikovou skupinou jsou rovněž alergici nebo lidé, kteří trpí na studené a vlhké končetiny.

U nekomplikovaných forem bradavic může být účinná také domácí léčba roztokem s obsahem kyseliny monochlorové. Tato metoda vás jich zbaví přibližně za 5 týdnů. Zajímavostí je také použití tea tree oleje, který je velice vhodný také k léčbě akné, ovšem účinně ničí i zmiňované bradavice. Postupujte tak, že olej nakapete na vatový tampón, přiložíte na postižené místo a upevníte pomocí leukoplasti. Ponechte na těle 6-12 hodin, poté vyměňte tampón za nový a opakujte až do té doby, než bradavice zcela zmizí. Tento postup byste však neměli opakovat po dobu delší, než 7 dní.

Správný postup je bez následků

V případě, že během domácí léčby dodržíte předepsaný postup, není nutné se obávat jakýchkoli následků v podobě skvrnek na kůži nebo jizviček. Důležitou zásadou je zničit bradavici vždy i s kořínky. Pokud se nám to nepovede, je velká pravděpodobnost, že na stejném místě vyroste bradavice nová, což samozřejmě není žádoucí. V případě, že podobným domácím experimentům příliš nedůvěřujete, můžete si pořídit např. různé speciální přípravky, které lze zakoupit v lékárnách. Jmenovat můžeme např. Duofilm, Wartner Bradavičník nebo také Remasan. Rozhodně byste měli také pamatovat na to, abyste bradavice nijak dále neroznášeli. Zásadou je samozřejmě používání bot, ručníku, vyloučit návštěvy sauny a bazénu vždy v případě, že se na vašich nohách bradavice objeví a nejsou zaléčené.

Zaměříme-li se na lékařské ošetření, velice rozšířenou metodou je zmrazení tekutým dusíkem. Lékař vám bradavicí zmrazí na dobu několika sekund, následně se vytvoří puchýř a pod ním výpotek. Ten vám po několika dnech lékař propíchne, nebo může i sám prasknout. Tento postup často vyžaduje opakování, dokud bradavice nezmizí zcela. Ovšem nemusíte mít žádné obavy, samotné zmrazení je pouze nepříjemné, ovšem dá se samozřejmě vydržet a zvládne ho jistě každý. Dá se říct, že tento způsob likvidace bradavic je velice efektivní. V případě, že se rozhodnete pro metodu odstranění laserem, je potřeba počítat s tím, že si ji budete muset individuálně uhradit. Jedno ošetření se pohybuje v ceně kolem 500kč a nutné je ho několikrát opakovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra