Jak na umělé opálení - nástřik, solárko nebo krém?

26.10. 2013 • Krása 3674x

Krásně opálená pokožka je nádherná a sexy a tak většina žen, ale také spousta mužů se přes léto slunní na plážích, u bazénů nebo na terasách. Jenže přijdou studené měsíce a krásné přirozené opálení je pryč. Jak na tento problém vyzrát? Je několik možností – buďto být bohatý a odejet na půl roku do ciziny, kde je zrovna léto, anebo využít umělého opálení pomocí krémů, nástřiků anebo solárií.

Samoopalovací nástřik

Mezi technikami umělého opálení je novinkou, za to velice účinnou. Je to bezpečný způsob dosažení požadované barevnosti pleti, bez nutnosti zásahu UV záření. Velkou výhodou je rychlost působnosti od aplikace. Už po prvním nástřiku je pokožka viditelně tmavší a pro docílení trvalého opálení se doporučuje nástřik absolvovat každých deset dní. Samoopalovací nástřik je dokonce tak šetrný, že ho mohou využívat i alergici, lidé s přecitlivělou pletí, ale i dokonce těhotné ženy. Nástřik nevysušuje pokožku a předchází tak vzniku vrásek a suché pleti. Snad malou nevýhodou může být dbaní na rovnoměrné nastříkání, protože jakmile se tak nestane, objeví se nerovnoměrnost i na pokožce. Výběru salonu proto dbejte pozornost a nechte si poradit pomocí recenzí. No a druhou snad nevýhodou je to, že po aplikaci ještě asi deset hodin se nesmí pokožka namáčet. Vyhněte se sprchování, plavání, i mytí obličeje nebo nádobí. Proto je ideální si nechat udělat nástřik večer a nechat působit celou noc. Nástřik se aplikuje pomocí nástřikové pistole, rozprašovače. Člověk je jakoby v mlze.

Solárium

Solária jsou známá a stále oblíbená, o čemž svědčí fakt, že snad každý běžný zkrášlovací salón má solárium. A to i přes to, že se pře nedávnou dobou objevila zpráva v médiích jak o škodlivosti UV záření ze solárií, tak negativní působení pro vznik a rozvoj rakoviny. Což není tak úplně lež, ale zas na druhou stranu, rakovinu může vyvolat snad už cokoli. I třeba stálá konzumace zeleniny. Každopádně dnešní solária mají vlastní osvědčení o nezávadnosti a jsou bezpečná, podobně jako třeba fén. A na častou otázku, zda je solárium pro naše zdraví škodlivé, se dá odpovědět asi tak – všeho moc škodí. Když budete vaši pokožku denně vystavovat UV záření v soláriu, pak samozřejmě bude zdraví škodlivé. Pokud však dodržíte přesný postup, nemělo být pro vás solárium škodlivé. Nevýhodu v soláriích spatřovat v tom, že aby bylo opálení dlouhodobé a dobře vypadalo, je nutné si pořídit speciální kosmetiku, která však není zrovna finančně nenáročná.

Samoopalovací krémy

Způsob umělého opálení, který si můžete snadno pořídit doma. Krémy a mléka jsou běžně k dostání v drogériích a jejich aplikace je snadná a bezbolestná. Natřete se jako jiným krémem. Nevýhodou je nutno vidět v aplikaci, která nemusí být rovnoměrná, a tudíž se vytvoří fleky. Pokud se natřete samoopalovacím krémem, opálení bude znát až na druhý den. Pozor si dejte při roztírání a poté ihned dlaně řádně opláchněte, jinak vám zůstanou silně nahnědlé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra