Strie a jak na ně

12.09. 2013 • Krása 1803x

Na svůj vzhled dají jak ženy, tak i muži. Rozhodně je třeba si dát pozor na mnohé záležitosti, které nějakým způsobem kazí dojem z figury konkrétního člověka. Většinou člověk bojuje proti obezitě a také proti stárnutí, jež je ovšem zcela přirozeným procesem, který ovlivníme jen velmi těžko. Velký problém představují  mnohých ohledech zejména strije a jak na ně. Spousta lidí prakticky vůbec neví, co tento termín představuje, jelikož se se strijemi nikdy nesetká, nicméně mnoho lidí tímto nepříjemný problémem trpí. Strie jsou prakticky malé jizvy na kůži, které se objevují na různých místech. Hodně frekventované jsou v tomto ohledu zejména nohy, respektive stehna. Strije se ovšem mohou vyskytovat klidně i na jiných částech těla. Typické je v tomto ohledu také třeba břicho. Právě tady je možné strije často spatřit a velmi špatně se skrývají.

Jak vypadají strije

Strije je možné poznat prakticky okamžitě. Jsou charakteristické určitými znaky. Zpočátku jsou strije červené, ale postupem času získávají na bílé barvě. Na otázku, proč strije vlastně u člověka vznikají, je vcelku jasná odpověď. Ke vzniku strijí dochází díky tomu, že se rychle změní hmotnost konkrétního člověka. Mnohdy také strije vznikají příliš rychlým růstem jedince. Kůže jednoduše nedisponuje dostatečnou pružností, aby byla schopna tyto prudké změny ustát bez jakýchkoli následků. Když bychom měli jmenovat období v lidském životě, kdy strije nejčastěji vznikají, tak by jím byla zejména puberta. Právě v dospívání je růst poměrně hodně velký za krátké časové období. Jinak je také nutné podotknout, že z hlediska vzniku strijí jsou také častou cílovou skupinou ženy v těhotenství. Právě tehdy dochází také k rychlému nabírání váhy a následnému úbytku. Ohroženo je hned několik partií těla. Jsou jimi zejména prsa, břicho anebo také boky. 

Prevence vzniku strijí

Když se řekne strije a jak na ně, tak zjistíme, že základem je bezesporu prevence. Ostatně preventivní opatření jsou zapotřebí i při dalších možných chorobách anebo poškození kůže. Základem předcházení strijí je zcela určitě dobrá životospráva. Jestliže se snaží člověk žít opravdu zdravě, tak s největší pravděpodobností strije na svém těle mít nebude. Základem je bezesporu kvalitní a pravidelný pitný režim. Co se týká doporučené denní dávky d´tekutin, tak ta se pohybuje kolem 2 litrů neslazených tekutin za den. Určitě není také od věci často sportovat. Při jakékoli tělesné aktivitě dochází k tomu, že tkáně jsou velmi dobře prokrvovány a kůže se takto napíná. V neposlední řadě je nutné také jmenovat pravidelné promazávání určitých oblastí lidského těla. K promazávání a masážím je možné využívat jak klasické přípravky krémovitého typu, jako je třeba Nivea. Zapomenout nelze ani na rozličné druhy olejíčků. Promazávání je nutné aplikovat poměrně často, jelikož při pravidelných masážích dochází k tomu, že kůže bude opravdu kvalitní a strije na ní nevzniknou. Jinak je také třeba se vyhnout námaze v těhotenství, která může být také příčinou strijí.  

Zbavení se strijí

Velmi nepříjemnou skutečností je zejména to, že když se člověku jednou strije na kůži objeví, jen velmi těžko může počítat s tím, že dojde k jejich absolutní korekci. Je možné ovšem určitým způsobem zmírňovat následky strijí. Jmenovat bychom mohli hned tři základní metody, jakými je možné se strijemi bojovat a alespoň částečně je eliminovat. V první řadě se uplatňují různé krémy určené přímo na strije anebo krémy určené na pokožku, respektive zmírnění jizviček na kůži. Prvně jmenované krémy jsou sice specifické, ale hodně drahé. Proto je dobré zakoupit pouze samotný krém na kůži, jenž není specifikován. Jeho cena je přijatelná a pomůže stejně jako speciální krém. Ideální je poradit se přímo v lékárně, kde je možné získat zajímavé informace o léčbě strijí. Hodně používané jsou také různé masáže, které mohou také pomocí. Napínání a zejména uvolňování kůže je poměrně účinné a pomáhá. Masáže je ideální spíše používat jako prevenci. Posledním nejúčinnější možností odstranění strijí představuje léčba laserem.

Odstranění strojí laserem

Odstranit strije je v současné době ideální zejména prostřednictvím laserové technologie. Je to právě laser, který se s výskytem strijí umí poprat prakticky nejlépe. Laserové ošetření je sice velmi účinné, nicméně jeho cena určitě nepatří k nejnižším. Laser působí na pokožku jako takový brousek. Kůže je tak v místě výskytu strijí efektivně obrušována. Kůže je tak umělým způsobem vypínána a strije již tolik nejdou vidět. Ideální je podstoupit laserové ošetření strijí hne v momentu, kdy zjistíte, že vlastně strije na těle máte. Strije jsou v takovýchto případech asi nejefektivněji odstraňovány. Zákrok v podobě laserového ošetření je třeba podstoupit několikrát, aby byl výsledek takový, jaký si budeme přát. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra