Pedikúra - ošetření nohou

27.08. 2013 • Krása 1434x

Nohy, míněno chodidla, často schováváme do neprodyšné, uzavřené obuvi, alespoň co se studených měsíců týče, anebo také do velice nepohodlných bot, jako třeba vysoký podpatek, úzká špička mnoho dalšího. Není pak divu, že otékají, tvoří se bolestivé puchýře, někdy i kožní nemoci a mnoho dalších. Hlavní je, že po celém dnu nás nohy bolí a vyžadují potřebnou péči. Jen si zkusme představit, co všechno musí vytrpět, zvláště je-li naším povoláním práce na nohou, v pohybu, anebo jejích pomocí řídíme.

Profesionální pedikúra

Za to vše bychom svá chodila měly odměnit alespoň jednou měsíčně profesionálním hýčkáním v salonu, kde se provádí pedikúra. Vyškolená pracovnice (může být i pracovník) nejprve provede tzv. špinavou práci – nohy umyje a zbaví nadbytečné, zrohovatělé kůže buďto mokrou pedikúrou, kdy se chodidla máčí ve vodě a následně se skalpelem odstraňuje nepotřebná kůže, anebo suchou pedikúrou, to se pak ztvrdlá kůže brousí a tím také odstraňuje. Další postup už je stejný – zastřihnou se nehty a také, pokud je potřeba, upraví kůžička kolem nehtu. Provede se masáž chodidel a dává se většinou i maska a zábal. Následně se nohy natřou krémem, pokud žena chce, tak nalakují nehty a už si to o něco lehčí, s mladistvějšími chodidly trousíte domů.

Zní to celkem banálně a jednoduše, tak proč podobnou péči nezkusit i doma a rozmazlit si své nožky i v domácích podmínkách?

Domácí pedikúra

Na potřebnou proceduru si vystačíte s lavorem, nebo nízkou mísou. Do ní nalijete teplou vodu tak, aby pro vaše chodidla snášenlivá. Někdo snese horkou, jiný potřebuje mírně teplou. Než si nohy do mísy vložíme, připravíme předem ručník, penzu, nebo jiný vhodný odstraňovač zrohovatělé kůže, dále nůžky nebo kleštičky na nehty, pilník, můžeme i oddělovač prstů, zvláště, chystáme-li se nehty lakovat. Také nesmí chybět krém na nohy (nechceme-li mnoho investovat tak postačí i jiný, běžný krém, třeba i na ruce, budou potřeba i bavlněné ponožky a můžeme začít s procedurou.

Samozřejmě nejprve je nutné ztvrdlou pokožku odmočit a chodidla umýt. Výhodou této domácí pedikúry je, že ji můžeme provádět doma, třeba u televize a oblíbeného pořadu. Chodidla tedy namočíme a necháme ve vodě asi dvacet minut. Poté jednu nohu po druhé osušíme a ošetříme pemzou. Následuje opět, nyní však krátké umytí a osušení. Upravíme nehty a kraje zapilujeme, aby se případně nedráždily vedlejší prsty.

Nyní je na řadě domácí auto-masáž, kdy si vtíráme krém do chodidel a přitom jemně mneme vlastní pokožku. Zaměříme se hodně na plosky a paty. Masáž můžeme provést i olejíčkem, pokud máme. A pokud nebudeme nehty lakovat, natřeme je i silnější vrstvou krému, dáme na ně bavlněné ponožky, nemusíme se obávat umaštěných ponožek – krém se vsákne do pokožky, a ideálně jdeme spát. Přes noc se nohy zregenerují a ráno budou jemné, hebké a svěží vyrazit opět do práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra