Nejčastější plastické operace: Jaké části těla chtějí lidé nejvíce vylepšit?

02.04. 2024 • Krása 23x

Brazílie je země, která se vroce 2022 pyšnila nejvyšším počtem plastických operací. Konkrétně vzemi proběhlo přes 2 miliony chirurgických zákroků. Na druhém místě je USA, které mají na kontě přes 1,6 milionu plastických operací. Kdybychom ale přičetli i nechirurgické procedury, byly by USA suverénně na prvním místě. Přečtěte si, jak si vede Česká republika a jaké zákroky jsou nejčastější. 

Plastické operace v České republice 

Plastické operace a chirurgické zákroky se stávají v České republice stále populárnější. Rozhodně už zkrášlení pomocí plastických operací není tabu. Naopak procedury podstupují nejen ženy, ale i muži, a dokonce přibývá i lidí staršího věku, kteří se rozhodnou vylepšit svůj vzhled. 

I přesto, že zájem o plastické operace stále roste, Česká republika nepatří mezi top 10 zemí s nejvyšším počtem chirurgických a nechirurgických kosmetických zákroků.

Jaké plastické operace jsou nejčastější? 

Podívejte se, jaké zákroky ve světě „frčí“ a jaké části těla si lidé nejčastěji nechávají upravit pomocí plastik.

 1. Liposukce

Nejběžnějším zákrokem je liposukce. Zákrok, který slouží k odstranění přebytečného tuku z různých částí těla a pomáhá tvarovat postavu. Jen v roce 2022 lékaři z celého světa provedli více než 2,3 milionu liposukcí.

 1. Zvětšení prsou

Druhým nejčastějším zákrokem je zvětšení prsou neboli augmentace. Podle statistik má za sebou zvětšení prsou každá 8. žena. Existují tři způsoby, jak se augmentace prsou provádí: 

 • pomocí prsního implantátu,
 • pomocí vlastního tuku,
 • kombinací předchozích dvou metod.
 1. Operace očních víček

Operace očních víček roste na popularitě nejen u žen, ale i u mužů. Patří totiž mezi jednu z nejčastějších plastických operací, kterou muži podstupují. V roce 2022 lékaři provedli 1,4 milionu operací očních víček. 

 1. Abdominoplastika

Toužíte po plochém bříšku? Tak to nejste jediní, plastická operace břicha je totiž 4. nejoblíbenější plastickou operací. Abdominoplastika vám pomůže s posílením rozestoupených svalů břišní oblasti a odstraněním nadbytečné kůže. 

 1. Modelace prsou

Další oblíbenou plastickou operací prosu je jejich modelace. Modelace prsou vám pomůže navrátit pevná a mladistvě vypadající prsa, která můžou být povislá kvůli kojení, redukci váhy nebo jiným důvodům. V roce 2022 se pro tenhle zákrok rozhodlo téměř milion lidí. 

Další oblíbené plastické operace 

Mezi další oblíbené zákroky patří: 

 • plastická operace nosu,
 • augmentace hýždí,
 • úprava rtů, jako je lip lift nebo zvětšení rtů,
 • zmenšení prsou,
 • a další.

Chcete taky vylepšit svůj vzhled? 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv chirurgický zákrok, nezapomeňte, že nejdůležitější je výběr vhodné kliniky estetické medicíny a kvalifikovaného plastického chirurga, který zákrok provede. Díky tomu budete mít jistotu, že plastická operace přinese požadované výsledky. Navíc zvýšíte pravděpodobnost bezpečného průběhu zákroku. Některé kliniky umožňují i úhradu zákroku formou splátek, tím se služby stávající dostupnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra