Mikropigmentace

06.09. 2013 • Krása 1616x

  Mikropigmentace je v podstatě něco jako permanentní make-up. Je to hit posledních let. Každá žena chce vypadat krásně a upraveně, a proto se vyrábějí líčidla. Zakryjí nerovnosti a nedostatky pleti, zmírní příznaky stáří i únavy apod. Avšak komu se chce vstávat ráno o hodinu dříve, aby provedl složité líčení, přes den neustále opravoval drobné kazy a večer musel myslet na zdlouhavé odličování? Permanentní make-up tuto námahu zmenšil na polovinu, navíc si žena může být jistá, že bude krásná třeba i po probuzení. Rovněž partner permanentní make-up či mikropigmentaci jen přivítá. Nejen z hlediska vzhledového, ale i finančního. Za tuto službu sice musíte nárazově zaplatit docela velkou částku, ale ta se vám časem vrátí. Když si spočítáte, kolik průměrná žena měsíčně utratí za kosmetiku, nemusíte být přeborníci v matematice, aby vám došlo, že doopravdy ušetříte.

Mikropigmentace je šetrnější k lidskému tělu (zejména pleti) než permanentní make-up. Barvivo je při mikropigmentaci nanášeno jen do svrchní vrstvy kůže oproti permanentnímu make-upu. Je to tedy mnohem šetrnější metoda, zároveň není vůbec bolestivá. Mikropigmentace není něco trvalého, postupně bledne a zhruba po dvou letech je ji nutno obnovit. Její výhodou tak je i to, že si po této době můžete dopřát opravy a změny. A jak líčení, tak představy ženy o vzhledu sebe samé podléhají proměnám módy i ženské osobnosti. Po uplynutí určité lhůty máte tedy možnost radikálně i méně rázně svůj vzhled změnit. Zcela podle svých představ a rady odborníka, které byste měli naslouchat.

Mezi nejčastější části těla, kde je mikropigmentace prováděna, patří rty, oči a obočí (zcela v souladu s tím, na které části těla jsou nejvíce používány kosmetické výrobky). Zeptáte-li se žen či mužů, čeho si na svých partnerech jako prvního všimli, většina vám odpoví, že právě očí. Ne nadarmo se říká, že oko je do duše okno a vypovídá o nás, jací jsme. Proto se nelze divit, že ženy zejména očím věnují velkou péči. Mikropigmentace očí v podstatě nahrazuje oční linky. Každá žena chce mít krásné oči a dobře udělané oční linky dokáží z vašich očí udělat ta nejsvůdnější kukadla, pomocí nichž vždy získáte to, co chcete. Mikropigmentace očí však není násilná procedura, základním kritériem této metody je přirozenost.

Další exponovanou oblast představuje obočí. I o to je třeba pečovat. Mezi nejčastější zákroky patří jeho zvýraznění a dobarvení do tmavých barev, dále doplnění chybějících částí (z nejrůznějších důvodů, třeba i z důvodu nemoci, např. po prodělané chemoterapii). Pomocí mikropigmentace můžete taky napravit to, co vás nejvíce trápí po špatně provedeném permanentním make-upu. Upravené obočí tvoří nedílnou součást péče o vzhled ženy.

V neposlední řadě se mikropigmentace týká také rtů. Zde bude asi největším přáním většiny žen mít rty jako Angelina Jolie. Zvětšení objemu rtů tak představuje klasickou proceduru. Průvodním jevem je i zvýraznění barvy. U všech zákroků je kladen důraz na přirozenost výsledného dojmu. Jistě si všichni vybavíme některé hollywoodské krásky, jejichž rty vypadají, jako kdyby byly oteklé, a ke svůdnosti mají nekonečně daleko.

Mikropigmentace není zrovna levná záležitost pro obyčejného člověka. Už však bylo řečeno, že když si ale spočítáte, kolik průměrně měsíčně vydáte za kosmetiku, zjistíte, že je to pro vás v podstatě levná záležitost. A pro vaši spokojenost a dobrý pocit se přece vyplatí investovat. Navíc když i zdravotní rizika jsou minimalizována. Toto jsou rozhodně důvody, proč se nad mikropigmentací zamyslet a položit si otázku: „jít či nejít, to je oč tu běží.“

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra