Jak se zbavit častých vad na kráse

17.10. 2013 • Krása 1488x

Všichni je známe a mnohé z nás upřímně děsí představa, že se něco takového ukáže při pohledu do zrcadla. Tyto vizuální nehody mají navíc tendenci objevovat se vždy, když Vám na bezchybném vzhledu nejvíce záleží. Jak tedy účinně bojovat s některými z nejčastějších vad na kráse?

Zubní skvrny

Skvrny na vašich bělostných perličkách vznikají především působením výrazně barvících nápojů, jako je např. červené víno, káva, cola a další. A jak se jich zbavit? Asi každý má představu o nabídce speciálních zubních past, které obsahují chemikálie a leštící prostředky, které mohou zuby vybělit až o dva odstíny. Mnohem efektivnější jsou pak profesionální zubařské zákroky, o které můžete požádat svého lékaře nebo si je objednat na soukromých klinikách. S vyšší kvalitou i trvanlivostí výsledku je však přímo úměrně spojena i cena. Nabízí se však i přírodní alternativa, která je velmi šetrná k vašemu organismu a zároveň příliš nestojí. Rozdrťte větší jahodu a pečlivě ji smíchejte s jedlou sodou. Tuto směs naneste měkkým kartáčkem na zuby a nechte zhruba pět minut působit. Po té si běžným způsobem vyčistěte zuby (bez použití zubní pasty). Pozor! Tuto proceduru však raději neprovádějte častěji než jednou za týden. Přílišné působení kyseliny obsažené v ovoci by mohlo poškodit zubní sklovinu.

Kruhy pod očima

Pokožka pod očima bývá velmi tenká, a proto se krevní žilky a cévy mohou stát více zřetelnými. Pokud se navíc díky působení stresu, nedostatku spánku či kvůli pláči zanítí, projeví se to na Vaší tváři jako tmavé či nafouklé oblasti. Co si tedy máte s nimi počít? Nejprve se tomuto nepříznivému jevu můžete pokusit zabránit prevencí. Oční krémy s obsahem kofeinu působí na tyto žilky a cévy a omezují jejich citlivost. Pokud však již k poškození došlo, můžete kritická místa zakrýt krémovým korektorem, který bude zhruba o stupeň světlejší, než je tón vaší pleti.

Povislá kůže na pažích

Vrchní část pokožky paže, kde se nevytvoří dostatečná svalová hmota, má značnou tendenci ochabovat a sesouvat se níže, což vytváří nevzhledný efekt. Ke vzniku tohoto jevu jsou náchylné zejména ženy, které nevykonávají fyzicky náročnější práce či nesportují. A jak to napravit? Chcete-li své paže vypnout rychle, pořiďte si pár 2-5kg činek. Minimálně tři dny v týdnu pak provádějte cvičení zaměřená jak na biceps, tak na triceps. Pokud pro Vás z jakéhokoliv důvodu není tato aktivita vhodná, můžeme doporučit jógu. Nenáročná „pozice delfína“ si s nežádoucími „křídly“ poradí stejně efektivně a navíc si celkově zlepšíte držení těla.

Zarudlá kůže v okolí nosu

Červené oblasti pod nosem mohou vznikat v důsledku jedné z mnoha onemocnění kůže. Viníka nejlépe odhalíte konzultací u dermatologa. Často to totiž může být dermatóza (kožní nemoc) zvaná Rosacea či růžovka, jenž je příbuzná akné. V tomto případě nejprve omezte kořeněná jídla a návštěvy horké sauny. Pokud se ukáže, že jde o rozšířené kožní kapiláry, zvažte intenzivní pulsní léčbu laserem. Pokud máte smíšenou pleť, je třeba dát si pozor na správnou péči o ni. Prostředky a emulze, které absorbující mastnotu, někdy zůstávají v záhybech kolem nosu, kde kůže je sušší, což způsobuje podráždění. Použijte matující krémy a na mastné oblasti aplikujte přípravky proti akné. Odborníci doporučují i lehký hydratační gel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra