Rýžový peeling

06.09. 2013 • Krása 1641x

  Každý člověk se v životě neustále za něčím žene, je věčně nespokojený, zažívá stresy doma i na pracovišti, nemá čas na své známé, natož na své nejbližší, jako je nejužší rodina. Dnešní společnost na vás klade přemrštěné nároky, jež musíte bez odmlouvání splnit, abyste mohli dosáhnout jisté společenské úrovně. Když se konečně zastavíte a podíváte se do zrcadla, nezděste se. Uvidíte unaveného člověka plného vrásek, začínající šedi ve vlasech, člověka, jehož tělo tento způsob života dlouho nevydrží. Je třeba se zastavit a najít si čas relaxovat, může vám pomoci např. jóga, sportování, kultura atd. Ale co s unavenou, poškozenou a vrásčitou pokožkou? Možnou odpovědí je, pokud vám vadí skalpel v rukou plastického chirurga, peeling.

Jeden z možných peelingů, které vám pomohou pečovat o pokožku, je rýžový peeling. Rýže vedle medu, olivy, aloe vera a dalších přírodních látek patří k časté surovině, ze které jsou získávány výtažky pro péči o pokožku. Nejčastěji je rýžový peeling, vůbec veškerá kosmetika spojená s rýží (jako jsou rýžové pleťové a tělové masky, sprchové gely, tělové i pleťové krémy apod.) spojována s Asií, její kulturou a filozofií. Jakákoli kosmetika s přídavkem rýže s sebou nese kouzlo tohoto exotického kontinentu i zajímavou vůni, omlazující smysly. Navíc rýžové výtažky mají blahodárný účinek pro vaši pleť.

U většiny firem jsou jednotlivé druhy kosmetiky podle suroviny, z nichž jsou jejich látky získávány, uspořádány do jakýchsi balíčků. V rámci nich si můžete zakoupit jednotlivé kosmetické výrobky, mimo jiné také peelingy. K mání jsou tak kosmetické sady nejen s rýží, ale třeba i s aloe vera, olivami, bílým či zeleným čajem apod. Většinou se jedná o rostliny, které prokazují své léčivé, blahodárné účinky nejen na poli kosmetiky, ale i v oblasti zdravotnictví. Zakoupit můžete jednotlivé výrobky, ale i různé sady. A ty mají často zvýhodněnou cenu oproti koupi jednotlivých produktů.

Použití rýžového peelingu je stejné jako u jiných druhů. Nanáší se na jemně zvlhčenou pokožku, jemnými krouživými pohyby se rozetře a opláchne vlažnou vodou. Touto jednoduchou procedurou odstraníte odumřelé buňky, jež dodávaly pleti unavený vzhled a činily ji starší, než ve skutečnosti jste. Rýžovým peelingem zároveň dodáte tělu nezbytné látky, které ji obohatí o to, co potřebuje, aby vytrvala krásná co nejdéle, nejméně do příštího peelingu. Většina kosmetických firem doporučuje provádět kosmetický peeling jednou týdně, přičemž denně by měla být pleť pročišťována čistící, pleťovou vodou. Špatné není ani aplikovat na pleť omlazující ampulky a používat denní a noční krém proti vráskám, který pleť nejen vyhlazuje, ale i hydratuje. Vždyť stářím pokožka ztrácí zejména vodu. Svou roli hraje také počasí. Pleť vysušují jak sluneční paprsky v dooř parného léta, tak v zimě panující třeskuté mrazy.

Kosmetické výrobky s výtažky z rýže nenabízejí jen nějaké specializované kosmetické firmy orientované na přírodní kosmetiku. Najdete je i v nabídce běžných, na trhu zavedených firem. Dokonce ani nemusíte vyrazit do obchodu, neboť některé firem nabízejí zboží prostřednictvím dealerů, kteří vám zboží donesou doslova až do domu. Samozřejmě můžete vyzkoušet i ty méně známé, jako např. bio kosmetiku, která je vyrobena postupy, jež jsou šetrné k životnímu prostředí. Navíc už dnes nutně neplatí, že když je něco bio, musí to být dražší než běžné výrobky. Rýžový peeling vám také provedou v kosmetických salónech, kde si můžete vybrat i jiné procedury či vyzkoušet i jiné druhy peelingů. Samozřejmě za patřičný poplatek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra