Účinné vlasové zábaly

01.01. 2011 • Krása 1880x

Krásné lesklé, i hebké, ale pevné vlasy jsou touhou většiny žen. Komu se také nelíbí pohled na hustou hřívu, perfektně upravenou a bez jediné chybičky. Je to přirozený magnet na oči a důvod k závisti jiných. Někdo má od přírody prostě jistou výhodu, jiný musí pro naprosto dokonalé vlasy vynaložit značné úsilí a o své vlasy pečovat formou zábalů a masek.

Existují dva základní typy vlasových zábalů. A to ty již vyrobené, které si lze pořídit v běžné drogerii, případně v profesionálním kadeřnickém salonu. Anebo pak ty druhé, které si z dostupných prostředků pořídíme i doma. Když se vrátíme ještě k těm průmyslově vyrobeným, pak je musíme dále rozdělit na ty, co obsahují pouze přírodní suroviny a druhé, které jsou s příměsí chemických látek a prvků. Jenže my si pomůžeme i tzv. babskými radami.

Vlasový zábal s vejcem a šlehačkou pro posílení vlasů

Smícháním čerstvého vejce a neslazené šlehačky ke šlehání, získáme hmotu, kterou pečlivě vmasírujeme do pokožky hlavy i do vlasů. Ideálně když vlasy zabalíme do potravinové folie, ale není to nutnost. Poté také do ručníku a necháme působit dvacet minut. Následně vlasy umyjeme vodou a pak  i šamponem. Po tomto zábalu jsou vlasy bohatší o proteiny, které jsou základním stavebním kamenem pro pevné, silné vlasy. Proto po zábalu vlasy působí plnějším dojmem. Není dobré to také se zábalem přehánět jeho využití je povoleno maximálně jednou týdně.

Zábal pro lámavé a třepící se vlasy

Častým barvením, vystavováním vlasů slunci, mořské vodě apod. vlasy slábnou, třepí se a také lámou. Je nutno jim oddat potřebnou péči, aby získaly zpět sílu i vitalitu. Doma si můžeme připravit jednoduchý zábal ze dvou vajec, citronové šťávy a důležitou složkou je minerální, ale neperlivá voda. Vše se spolu rozmíchá a nanáší na pokožku hlavy od pokožky ke konečkům. Necháme působit deset minut a potom vlasy řádně promyjeme. Důležité je také použití vlažné vody při mytí, která účinek zábalu ještě více posílí. Vlasy poté budou krásné, hladké a posílené.

Zábal pro extrémně suché a tvrdé vlasy

Stává se vám, že kvůli svým suchým vlasům si nemůžete dovolit takový účes, který byste si přála? Výrazně si pomůžete vlasovým zábalem z olivového oleje. Když budete jednou týdně používat kvalitní olivový olej, který vetřete do vlasů a zabalíte prvně do potravinové folie, nebo koupací čepice a poté do ručníku a necháte působit přes noc, ráno umyjete dvakrát po sobě šamponem, poznáte, že vaše vlasy budou poddajné, zjemněné, ale současně pevné a lesklé. Ani konečky již se nebudou tolik třepit.

Přírodní kúra pro podporu růstu vlasů

Ti, komu vlasy moc rychle nerostou, budu možná zajímat recept na posílení růstu. Když nastrouháte zázvor, zalijete ho horkou vodou, necháte vyluhovat a až je voda vlažná, vmasírujeme do pokožky vlasů. Zábal se nechá působit deset minut a ideální je použití dvakrát týdně po dubu tří měsíců. Vlasy viditelně posílí i v růstu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra