Pedikúra - jak pečovat o nohy

19.08. 2014 • Krása 1453x

O své nohy je důležité pravidelně a dostatečně pečovat. Nestačí si je jen mýt, ale také stříhat nehty, odstraňovat zatvrdlou kůži a dostatečně pokožku na nohou hydratovat. Všímat si také různých problémů, například plísní, popraskané kůže, nebo záděr a včas to také léčit. Někomu se může zdát, že není nutné o nohy takto pečovat, občas si jen zastřihnout nehty. To si ale vaše nohy nezaslouží, potřebují toho více. Už je proto, že díky nim se pohybujete, stojíte na nich, strkáte je to neprodyšné a kolikrát i nepohodlné obuvi.

A není zcela nutné, chodit každý týden do salónů, kde vám pedikéru provedou. Bohatě postačí pravidelná a dokonalé péče doma, svými vlastními prostředky. Ale musí být skutečně pravidelná. Jestli raději zvolíte profesionála, je to jen na vás, ale to vás péče o nohy zcela nezbaví. Pakliže tak nebudete chodit k pedikérce denně. Prostě vaše nohy si zaslouží péči a stejně tak, jak se věnujete třeba vlasům, se věnujte nohou. Budete tam mít dokonalé nožky, které vám bude každý závidět.

Jak tedy na pedikúru v domácích podmínkách? Základem je koupel. K té budete potřebovat ideálně sůl na nohy, která není drahá a seženete ji v každé normální drogerii. Obsahuje složky, které cíleně působí na kůži a změkčují ji. To je nezbytné k tomu, aby se nadbytečná a nepotřebná kůže z nohou dobře odstranila. Takže do lavoru, vaničky napustíme horkou, ale snesitelnou vodu, rozpustíme v ní potřebné množství soli a nohy necháme nějakou dobu máčet. Poté vezmeme škrabku, nebo pemzu na nadbytečnou kůži lehce odstraníme. Není na tom nic složitého, jde to snadno a vlastně i samo. Poté opět nohy omyjeme a může použít peeling. Ten udělá další práci.

Jakmile máme hotovo, nohy osušíme a vezmeme nůžky nebo kleštičky a zbytečně dlouhých nehtů se zbavíme. Můžeme také stříhat pod vodou, teplou, nehty jsou pak měkčí a snadno se stříhají. Odstraníme také špínu za nehty a nakonec nehty pečlivě zapilujeme. To abychom se zbavili ostrých hran a případného zničení silonek. Takto čisté nohy je dobré ještě na závěr jednou omýt a pořádně vysušit.

Následuje hydratace, na kterou budeme potřebovat dobrý krém na nohy. Jemně, jakoby takovou příjemnou masáží vetřeme krém do pokožky a oblečeme si bavlněné ponožky. Nemusíme mít strach, že si je zamastíme. Krém se příjemné vsákne do pokožky a nohy zůstanou hydratované. Takto je necháme odpočívat a připravíme se na poslední krok.

Ale to jen v případě, že se jedná o ženy. Budeme nehty lakovat. Vybereme takový lak, který chceme, anebo můžeme použít i více různých laků. Prvně se podíváme, zda se nehty netřepí. Pokud ano, použijeme speciální podkladový lak, který obsahuje dostatečné množství vápníku, aby problém odstranil, a pak už lakujeme tak, jak jsme zvyklí. Dobré je použít rozdělovače prstů, aby se nám na některých nehtech lak nesetřel. Aby byl nátěr dokonalý, naneseme dvě vrstvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra