Enzymatický peeling

06.09. 2013 • Krása 1487x

Uslyšíme-li slovo enzymatický peeling, patrně si položíme otázku, co je to vlastně enzym. Enzym je jakási zvláštní bílkovina, která urychluje změny v organismech. Enzymů máme v těle velké množství. Některé se používají i v péči o pokožku. Enzymatický peeling představuje jeden z možných způsobů, jak pravidelně pečovat o pokožku celého těla, ale zejména obličejové části tak, aby zůstala mladá a svěží. Vždyť kdo by nechtěl zůstat navždy mlád tak, jak se zpívá v jedné slavné písni.

Enzymatický peeling se prodává v nejrůznějších podobách. Může to být krém, emulze či třeba pudr. Způsob nanášení je však většinou podobný. Nanáší se na mírně vlhkou pleť. Odstraňuje velice účinně odumřelé buňky i kožní maz a nečistoty, které se usazují zejména v pórech. Ucpané póry trápí velké procento populace. Dáno je to zejména rostoucím znečištěním životního prostředí, které má negativní důsledky i na pleť, ale v neposlední řadě také používáním kosmetiky, zejména pudru a make-upu. Každé líčidlo pleť v podstatě opotřebovává. Stačí si jen vzít za příklad herce. Ačkoli se snaží používat kvalitní líčidla, celoživotní práce s nimi se na jejich pleti přece jen projeví. Velkou výhodou enzymatického peelingu je, že není tak agresívní jako jiné druhy peelingů. K pleti je mnohem jemnější, avšak zároveň zaručuje hloubkové čištění. Výsledkem je krásná, dokonale působící pleť.

Enzymatický peeling lze najít v nabídkách všech dobrých kosmetických značek a firem. Pro některé z nich si můžete dojít třeba i do lékárny. Nejlépe je ale se poradit s odborníkem, tj. s kosmetičkou nebo vaším dermatologem. Ne všichni máme stejnou pleť, proto se hovoří o typech pleti. Jedna je mastná, druhá suchá, další typ představuje něco mezi. Pro každou pokožku se tak hodí trochu jiný kosmetický přípravek. Proto je dobré poradit se s někým, kdo tomu rozumí a sleduje současnou nabídku trhu. Vyvarujete se tak toho, že si třeba za velké peníze pořídíte něco, co vám a vaší pleti nebude k užitku, ale spíše ke škodě.

Při pořizování enzymatického peelingu, ale i jiného kosmetického přípravku by rozhodně neměla být rozhodujícím kritériem cena. Znáte to, nejsme přece tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. V případě kosmetiky většinou neplatí, kdo šetří, má za tři. Spíše se potvrdilo, kdo šetří, zničí si pokožku. V první řadě musíte myslet na svou pleť. Proto vybírejte tak, aby jí daný výrobek prospěl, ale co nejméně uškodil. Mnohé levnější přípravky mají minimální účinnost a mohou napáchat víc škody než užitku. Raději se obraťte na nějakou zavedenou kosmetickou firmu, kde vám značka garantuje kvalitu, ale za rozumnou cenu. Mnohé kosmetické výrobky jsou příliš drahé a jejich prezentované účinky se navíc nezakládají na pravdě. Proto je dobré dát na něčí radu, vyslechnout si postřeh někoho, kdo má s daným výrobkem či firmou zkušenosti. Zde je ideálním pomocníkem, tak jako v mnoha jiných případech, internet.

O enzymatickém peelingu, jeho nabídce na trhu, způsobu a časovém harmonogramu jeho použití se můžete vedle odborné literatury diferencované pro laiky i odborníky a bohaté časopisecké produkce se zaměřením na péči o tělo dozvědět právě také z internetu. Tady rovněž najdete nejrůznější tipy a triky z oblasti kosmetiky, které vám mohou pomoci třeba odpovědět na některé otázky, které vás trápí. A nemusí se to týkat pouze problematiky peelingu. Sami pak můžete uvádět své postřehy a názory v internetových diskuzích. Inu víc hlav, víc ví a k internetu má dnes přístup téměř každý. Ať už ten, který hledá radu, nebo ten, který chce poradit ostatním uživatelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra