Jak vybrat domácí videokameru

30.01. 2014 • Zábava 1141x

Videokamera již není žádným luxusem. Téměř každá domácnost si tuto elektroniku pořizuje. Otázka ale zůstává. Jak si vlastně vybrat ten správný přístroj? Musíte uvážit hned několik rozhodujících faktorů, jako je značka, cena, funkce, ale také například velikost. Ještě před nákupem byste si měli položit základní otázku. K jakým účelům vlastně chcete používat? Chcete točit rodinné oslavy nebo jen zážitky z dovolené? Víte, že budete kameru využívat opravdu jen příležitostně, nemusíte hned kupovat ten super nejmodernější model. Jistě Vám bude stačit kamera, která nabízí základní funkce. Takováto kamera Vás pak vyjde na asi pět až šest tisíc korun.

Nabídka je opravdu široká. A vy jako zákazníci se rozhodně nemusíte obávat toho, že pokud si vyberete z těch základních modelů, že by Vám po brzké době přestaly vyhovovat. Obecně lze říci, že i méně kvalitní, a levné modely nabízejí mnohem lepší kvalitu záznamu, než třeba starší analogové modely. Jedná se o kamery s klasickým rozlišením.

Máte-li dostatek finančních prostředků a chcete do kamery přeci jen trošku investovat, rozhodně neprohloupíte. Ono takové promítání na plazmových, či LCD televizorech s obyčejnou kamerou není moc pěkné. V tomto případě se poohlédněte po kamerách s vysokým rozlišením. Cena je ale již někde jinde. Kamery s vyšším rozlišením se pohybují již kolem patnácti tisíc korun.

Dalším rozhodujícím kritériem pro výběr kamery je její rozlišení. Nebo-li maximální rozlišení snímacího čipu. V posledních několika málo letech lze pozorovat velký nárůst zájmu o kamery s vysokým rozlišením, které se označuje Full HD. Jedná se o zkratku z anglického výrazu Full High Definition.

Abyste mohli plně využít všech funkcí kamery Full HD, musíte mít taky televizi ve vysokém rozlišení. Pokud byste totiž takto nahraný snímek pustili na klasické televizi, žádný velký požitek byste z toho neměli. Proto se neunáhlete s koupí, abyste ke kameře nemuseli kupovat ještě novou televizi.

Rozhodně podstatnou informací, co se kamery týče, je velikost snímače. Pochopitelně, že čím větší, tím lépe. Ty nejkvalitnější kamery mají dokonce čipy tři. Ty jsou rozděleny podle toho, jakou barvu ze základního spektra snímají. Jsou to barvy červená, modrá a zelená. Tyto kamery jsou opravdu již ve vyšší cenové relaci, ale zato slibují velmi kvalitní obraz a nádherné barvy.

Nejen obraz, ale i zvuk je poměrně důležitý. Obecně můžeme říci, že zkus je poměrně dobře zpracován u kamer Full HD. U těch levnějších bychom již mohli polemizovat, ale samozřejmě záleží model od modelu. Stereo kvalita by měla být ovšem u všech modelů již samozřejmostí.

Chcete-li mít u obrazu opravdu suprový zvuk? Nezbude Vám nic jiného, než se rovnou poohlédnout po nějakém kvalitním mikrofonu, který se prodává jako doplněk ke kameře. Ovšem při výběru si dejte pozor, aby kamera byla schopna se připojit s tím konkrétním mikrofonem. Se vším se můžete poradit u prodejce.

Možnost záznamu je poslední z těch nejdůležitějších kritérií, na které byste se měli zaměřit při výběru kamery. A právě toto kritérium je u mnohých kamer velmi důležité a zásadní. Kamery se podle možnosti záznamu velmi liší. Většina kamer, teda alespoň těch dostupnějších, zaznamenává záznam na kazety mini DV. Tyto kazety jsou poměrně dobrou variantou a uložený záznam je na vysoké úrovni. Samozřejmě i zde se objevují nějaká omezení, jako je náchylnost na poškození. Nevýhodou je také vysoká náročnost, co se objemu dat týče, s čímž je spojená i manipulace s pásky.

Jistě více zajímavější je možnost záznamu médií na paměťové karty, případně na harddisky. Kamery, obvykle poskytují obě možnosti najednou. Některé druhy kamer dokonce nabízí i možnost nahrání videa přímo vypálením na DVD. Obrovskou nevýhodou je malá kapacita. Do budoucna ale s touto možností jistě můžete počítat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra