Hrdina arkádových her Super Sonic

28.04. 2015 • Zábava 1129x

Postava ježka Sonic neodmyslitelně patří ke zlatému fondu plošinovek, kde spolu s „konkurenčním“ Mariem ztělesňuje naprostou legendu svého žánru. Tohoto postavení se samozřejmě Sonicovi podařilo kromě tradičně dobré úrovně grafického zpracování (a výborné hratelnosti)  především proto, že se jej celosvětově známá společnost SEGA rozhodla udělat svým maskotem. A nutno dodat, že podle všeho nešlo o špatný krok – Sonic poprvé spatřil světlo světa již roku 1991, a dodneška neztratil na své oblibě vůbec nic.

Ale přistupme již již k samotnému popisu světa, v němž se jednotlivé hry – i Sonicova dobrodružství jako taková (v současné době totiž o Sonicovi vychází například i dva komiksy) odehrávají. Sonic,  ježek pověstný svým výstředním zevnějškem založeným na kontrastu jakési jeho modré kombinézy, bílých rukavic a olbřímých červených tenisek, je podle jeho oficiální prezentace jako vítr. Nikdy nestojí na místě a naopak je stále v pohybu. Své by o tom mohl vyprávět například jeho úhlavní nepřítel Dr. Eggman.

Ten již byl mnohokrát svědkem toho, jak Sonic s ledovým klidem a bez velkých řečí přistoupil k záchraně světa. Právě neokázalá cílevědomost a silný smysl pro spravedlnost jsou  jedny z jeho hlavních vlastností, díky nimž se Sonic dostal tam, kde je. Své však samozřejmě zvládnou vykonat i mezi jeho protivníky neblaze proslulé bodliny, s jejichž pomocí na jejich hřbety Sonic začíná útočit vždy, kdy se doslova v mžiku stočí do klubka nabroušených ostnů. Účinnost této techniky pak ježek Sonic navíc umocňuje svou oblíbenou strategií – rychle se roztočí, aniž by se zároveň musel hnout z místa, aby vzápětí obrovskou rychlostí vyrazil vpřed.

Již zmíněný Eggman, známý rovněž jako Dr. Robotnik, je na rozdíl od Sonica obdařen skutečnou genialitou, což nakonec nejlépe dokládá hodnota jeho IQ, která se pohybuje na hranici 300. Eggman, jehož jméno je odvozeno od proporcí jeho postavy, která svým tvarem opravdu nejvíce připomíná  vejce, kromě času stráveného nad svými vynálezi pravidelně zosnuje plány na ovládnutí lidstva. Právě konflikt mezi Sonicem a Eggmanem pak představuje základní osu, kolem níž se točí vlastní dějové linie jednotlivých Sonicových dobrodružství. Dr. Robotnik díky své vysoké inteligenci podcení možnost, aby do jeho úkladů zasáhl někdo jiný, což se mu nakonec vždy po zásluze vymstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra