Pořád znavený kocour Garfield, hlavní hrdina stejnojmenného komiksu, jež vychází už jedenatřicet let, své jméno dostal po dědečkovi jeho autora. Tím nebyl nikdo jiný než Jim Davis. Tomu se přitom, co se Garfielda týče, povedl mimořádný majstrštyk. Ačkoliv se skutečně nedá hovořit o tom, že by Garfield se společně s plynoucími léty přizpůsoboval požadavkům své doby, rozhodně se v určitých kruzích řadí do zlatého fondu celého komiksového průmyslu. Jedná se zejména v posledních letech o jeden z nejoblíbenějších komiksů na světě. Důkazem je skutečnost, že jej dnes pravidelně tiskne přes dva a půl tisíce novin a časopisů. I příležitostní čtenáři Garfielda ví, že v České republice se s ním již dlouhá léta mohou potkávat v deníku Právo.
Třebaže se to stalo již před více jak třiceti lety, co se věčně ospalý kocour Garfield poprvé na nás podíval ze stránek novin, neustále nad ním bdí ten, že ho vymyslel, tedy Jim Davis. Zrovna on je dodnes zodpovědný za to, jak Garfield vlastně vypadá. Ovšem postupem času se obdivuhodně, ale celkem nenápadně, proměnil. Od toho původního, na první dojem v zásadě dobráckého kocoura z konce sedmdesátých let, přes o něco málo sarkastičtějšího Garfielda z let osmdesátých, až konečně po Garfielda, kterého známe z posledních let. Při pohledu na něj má člověk pocit, že po tom všem, co tento kocourek zažil, ho už nemůže vůbec nic naštvat, vše bere s nadhledem sobě vlastním.
Jestliže se vrátíme k samotnému začátku, tak zjistíme, že celá řada krátkých příběhů o hladovém kocourovi, mentálně zaostalejším pejskovi Odiem a jejich vždy životem zklamaném páníčkovi Johnu Arbucklovi se mohla z vřelého přivítání těšit už roku 1978, kdy Garfield vznikl. Toho roku jej vydávalo hned jednačtyřicet deníků v Americe. V roce 1979 přesahuje už jejich počet dvojnásobek. S Garfieldem se tak můžete potkat ve stovce novin. O rok později, tedy roku 1980, se dokonce prvotní kniha o tomto kocourovi vyšplhala na první místo žebříčku bestsellerů New York Times.
Deset let poté, co bych Garfield veřejnosti představen, zavítala na americkou scénu jeho první televizní show. V té době se zároveň Garfieldovy „příběhy“ pravidelně vyskytují ve více než dvou tisících nejrůznějších časopisech a novinách. Téhle úctyhodné cifry si všimli i lidé, kteří vydávají Guinessovu knihu rekordů. Díky nim se od roku 2002 může Garfield pyšnit titulem vůbec nejvíce přetiskovaného komiksu na celém světě.
Tip! Jestli máte rádi kocoura Garfielda, tak určitě zkuste Garfieldovské online hry nejen pro děti.
Myslíme si, že v tuto chvíli nemá moc velký význam nějak blíže popisovat Garfieldova dobrodružství, jeho povahu či vztahy, které ho spojují s kočkou Arlen nebo Odiem. Daleko lepší nejspíš bude dát vám, jeho fanouškům, několik tipů, kde všude se kromě Práva a internetu můžete s kocourem Garfieldem setkat.
Jestliže tedy patříte ke Garfieldovým obdivovatelům, sežeňte si filmy Garfield z roku 2004, Garfield ve filmu 2, či DVD s názvem Garfield šokuje. Pakliže ani tohle vám bude připadá málo, poptejte se po exkluzivní Garfieldově kuchařce.