Jak si udělat vlastní blog

09.01. 2014 • Zábava 1597x

Máte v hlavě spoustu nápadů a chtěli byste se s nimi podělit? Vymýšlíte rádi články, radíte lidem, jak se oblékat, ale zatím jste nenašli to správné uplatnění pro Váš talent? Vyzkoušejte si založit svůj vlastní blog. V žádném věku není pozdě. Svůj vlastní blog vlastní jak mladí teenageři, tak i zasloužilé ženy ve středním věku. Na věku opravdu nezáleží. Stačí mít dobré nápady a jde to samo. Uvidíte, že založení je opravdu snadné, a dokáže to každý.

Je čím se pochlubit

Tématem blogu může být opravdu cokoliv. Ať už Váš oblíbený zpěvák, sportovec nebo třeba nějaká záliba, koníček. Prostě to, o čem máte co psát, co Vás zajímá, a co by mohlo zajímat i ostatní. Píšete rádi básničky, ale ještě jste neměli odvahu je přinést někam do nakladatelství? Tak proč je nevystavit na blog. A třeba si jich někdo všimne a nabídne Vám profesionální smlouvu. Podobně je tomu s recepty nebo texty k písním.

Splnění si svých snů

Věk v tomto případě není omezující. Na blogu nikdo nemusí vědět, kolik je ve skutečnosti autorovi let. I když ono se to dá většinou podle textu alespoň částečně odhadnout. Ono mladý člověk má trošku jiný styl psaní a vyjadřování, než takový důchodce, a většinou je zajímají i jiná témata. Vezměte si například Giorgio Armani, slavný módní návrhář. Ten s navrhováním začal až ve svých čtyřiceti letech. Vidíte, máte opravdu dostatek času. Pokud máte čas a hlavně chuť, pusťte se do tvorby blogu.

Anonymita

Nikdo nebude vědět, kdo blog vlastně tvoří, pokud to samozřejmě nezveřejníte. Nikdo nebude vědět, kolik Vám je let, jak vypadáte, nebo co máte zrovna na sobě. Hloubka anonymity je jen na Vás, podle toho, co se vy sami rozhodnete prásknout na sebe. Můžete si vymyslet své vlastní jméno nebo přezdívku, pod kterou budete publikovat. Tím budou Vaše články možná ještě zajímavější.

Zbavení se svých problémů

Nemáte dobrou kamarádku, které byste se mohli svěřit se svými problémy. Nezoufejte, můžete se svěřit právě blogu. Na něm Vás nikdo nebude znát a můžete se bez problémů vypovídat ze všech problémů každodenního světa. A věřte, třeba si najdete i přátele s podobnými problémy, kteří budou s Vámi soucítit. Úplně nejhorší je své problémy dusit v sobě. Svěříte-li se alespoň na internetu, sami poznáte, jak se Vám ulevilo a problémy se budou zdát najednou menší.

Co tím navíc získáte

Problémy se najednou zmenší a budou méně podstatné. Možná se dočkáte nějaké rady, či potěšení. Ulehčíte Vašemu srdci, ale i mysli. Zveřejníte-li své problémy, máte šanci, že narazíte na někoho, kdo má podobné trápení jako vy. Budete s ním moct diskutovat a společně řešit problémy. Každý problém, i maličkost, je pro člověka důležitá. Nebojte se svěřovat i s banalitami. Nikdy se nesnažte dusit své problémy v sobě. Vyventilujete-li je, uleví se vám. Právě blog je velkým pomocníkem.

Proč mít vlastní blog

Přemýšlíte-li proč si vlastně blog založit, podejte si raději otázku, proč ho nezaložit. Každý má něco, s čím se může svěřit, co může předat dalším čtenářům. Sami se budete divit, kolik lidí v dnešní době se zabývá psaním vlastního blogu. A nejen těch mladých, ale i lidí ve středním a pokročilém věku. Mladí se snaží prezentovat vlastní kapelu, nebo své rady ostatním, nebo také využívají možnosti vytvoření stránek na sociální síti. Zatím co lidé staršího věku se věnují svému koníčku, jako je pletení, hraní deskových či karetních her.

Naučit se ovládat

Správa blogu není nijak složitá, ale i tak je nutné se to dostatečně naučit. Složitější to rozhodně bude pro lidi, kteří nejsou s počítačem tak sžití. Můžete se naučit i něco nového, co využijete třeba v budoucím povolání. Se vzhledem blogu si můžete různě pohrát. Vyměnit barvu či pozadí. Fantazii se meze nekladou a je jen na Vás, jak bude výsledný blog vlastně vypadat. Najdete-li si své vlastní téma, které Vás bude bavit, můžete se do psaní tak dostat, že se tomu budete věnovat celý svůj volný čas. Uvidíte za sebou kus práce.

Deníček

Deníčky byly a jsou stále v módě. Jenže nyní již pomalinku mizí klasická deníková, psaná forma a pomalu se začíná užívat elektronická podoba. Deníčky si píšou ženy, ale i muži. I když je pravda, že větší procento je mezi ženami. Skrz deníček se můžete vrátit v čase a vzpomenout si na pěkné zážitky. Protože normálně byste si na detaily rozhodně nepamatovali, a skrz deníčku můžete.

Zdarma

Bezpochyby největší výhodou blogu je to, že jsou zdarma. Neexistují zde žádné skryté poplatky, nic, čeho byste se měli obávat. Spoustu lidí si myslí, že na internetu nejde veřejně publikovat bez toho, abyste si to místo zaplatili. Jde to. Musíte si ale uvědomit, že se jedná pouze o blog, nikoli o internetovou stránku. Chcete-li si založit internetovou stránku, musíte za ni zaplatit. Internetové stránky jsou prostor, kde veškerý obsah zadává pouze vlastník. Naproti tomu blog, kde je místo poskytováno zdarma, je místo, kde se mohou objevovat jisté reklamy nebo třeba obrázky. Tím, že si blog zakládáte, souhlasíte s tím, že se tyto reklamy budou objevovat na Vašem blogu. Jedná se vlastně o takovou daň za to, že blog je zdarma. Poskytovatel právě díky těmto reklamám vydělá peníze na provoz blogu.

Zakládáme vlastní blog

Nyní nastal ten pravý čas na založení svého vlastního blogu. Prvním krokem by jistě měla být myšlenka o tom, co budete na blogu publikovat. Hned na začátku je nutné zvolit název domény, podle které Vás budou jiní lidé hledat. Jistě je teda žádoucí, aby název domény obsahoval souhrn toho, co budete na blogu zveřejňovat. Název blogu Vám zůstane již napořád, proto si ho dobře rozmyslete, abyste později nelitovali. Dále vymyslete heslo, pod kterým se budete přihlašovat. Mělo by být dostatečně složité, aby nebylo snadno odhalitelné.

Struktura vlastního blogu

Je dobré si dopředu rozmyslet, jakou strukturu bude blog mít. Ukvapíte-li se, můžete být v budoucnu nespokojeni se svým blogem, a donutí Vás to založit nový. Struktura by měla být přehledná a snadno pochopitelná pro všechny. Mělo by se v ní dát dobře orientovat a návštěvník blogu by měl rychle najít vše, co potřebuje.

Vybrat poskytovatele

Na trhu existuje několik poskytovatelů, kteří Vám místo pro blog poskytnou. Je dobré si vybrat toho pravého. Zkuste se zeptat svých známých, zda nevyužívají nějakých podobných služeb. Dále se poohlédněte přímo na webu, kde najdete jistě spoustu diskuzí a recenzí. Můžete také využít ukázkové blogy. Možností je opravdu hodně a máte z čeho vybírat. Tak si najděte ten čas a prostudujte si veškeré dostupné informace.

Co všechno je potřeba k registraci

Už jsme u samé registrace. I méně zdatní to zvládnout, protože Vás to dovede krok za krokem až do cíle. Registrace je poměrně snadná. Budete potřebovat vymyšlený název domény, heslo a uživatelské jméno. Tyto informace již později nebudou možné měnit, proto si dobře rozmyslete, abyste zvolili správně.

Co není dobré na blogu

Postupem času se jistě dostanete na profesionální úroveň. Měli byste vědět pár tipů, jak si zajistit serióznost. V první řadě neměňte vzhled, či barvu blogu příliš často. Lidé si totiž zvyknou na nějaký vzhled a neradi mění zaběhnuté. Mohlo by se stát, že by k Vám kvůli tomu přestali chodit. Některé kombinace barev jsou naprosto nevhodné. Je to například červená a zelená. Tyto barvy, pokud se spolu kombinují, se špatně čtou, což samozřejmě odráží čtenáře.

Pro zkušené blogaře

Máte-li již rozjetý svůj blog a začíná to být již trošku nuda? Pak si můžete jednoduše stáhnout nové aplikace, které oživí stereotyp.

Hodně štěstí při psaní svého vlastního blogu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra