Kdo by neznal Harry Pottera

29.01. 2014 • Zábava 1137x

Úplně první kniha, jež popisuje dobrodružství mladého adepta čarodějnické profese Harryho Pottera, dnes již legendární příběh s názvem Harry Potter a Kámen mudrců, přišla na svět už roku 1997. Sice většina pokusů o vytvoření hrdiny, který by tu nejmladší generaci opětovně přinutil k tomu, aby více četli, většinou končívá neúspěchem, co se týče toho mudrce s brýlemi, k tomu bezpochyby nedošlo. Nejenže soukromé avantýry hlavních představitelů těch filmových dílů Harryho Pottera velmi pečlivě zaplňují stránky bulvárních deníků, ale zejména se jejich autorům daří udržet zájem svých diváků. U nás tak třeba jeho doposud poslední ztvárnění,  tedy Harry Potter a Princ dvojí krve, vidělo do této chvíle největší množství návštěvníků  mezi všemi filmy, které měly v ČR premiéru. Na celém světě svým autorům dosud vydělal přes 400 milionů amerických dolarů.

Dle zveřejněných informací se Harry Potter, hlavní hrdina řady knih, které napsala britská spisovatelka J. K. Rowlingové, narodil 31. července roku 1980 v Godrikově dole. Chvíli po jeho narození ovšem malému Harrymu umírají oba rodiče. To už navždycky ovlivňuje jeho životní směr.

Za jejich smrt mohl široko daleko zlý čaroděj, jehož se každý bojí. Jmenuje se Lord Voldemort. Jeho smrtelnému prokletí do této chvíle žádný člověk neunikl. Výjimku tvoří jen Harry Potter. Ten se tak díky tomuhle svému hořkému prvenství stal nejen prvním, komu se kdy podařilo, aby přežil Voldemortův smrtící atak, ale zejména si touto zkušeností získal obrovské uznání mezi všemi ostatními čaroději. Díky tomu se stal velmi ceněnou osobou. Sirotka Harryho Pottera se brzy po této události ujala jeho teta a strýc, jmenovitě Petunie a Vernon Dursleyovi. Ti se k němu do toho okamžiku chovali de facto jako k cizímu člověku.

Tip! Na internetu existuje celá řada her s Harrym Potterem, určitě je všechny vyzkoušejte.  

Harry Potter  je v současnosti velmi talentovaným, byť trochu svérázným studentem kouzelnické školy v Bradavicích. Zde společně se svými nejlepšími přáteli, Ronem Weasleym a Hermionou Grangerovou, pravidelně zažívá různá dobrodružství. V těch se musí popasovat se Zlem, ale i s nepřejícností některých svých spolužáků či představených.

Ještě doplníme, že svého filmového zpracování se doposud dočkalo hned šest knižních předloh, přičemž ta poslední z nich, jak už jsme již řekli na začátku, Harry Potter a Princ dvojí krve, vstoupil do našich kin v červenci  letošního roku. Znovu se tak jeho fanoušci mohou těšit na to, že se potkají s Danielem Radcliffem, který ztvárnil Harryho Pottera, či třeba také  s Jamiem Waylettem, představitelem Harryho neurvalého spolužáka  Vincenta. Ten se svou rolí nechal nejspíše inspirovat i ve svém normálním životě. Na jaře tohoto roku jej totiž ve Velké Británii zatkli a obvinili z výroby a prodeje drog.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra