Knižní novinky na letní sezonu

Knižní novinky na letní sezonu

01.08. 2011 • Zábava 3452x

Nejlepší knihy na pláž, k bazénu nebo jen tak pro hezčí lenošení. Představujeme knižní novinky pro letošní letní sezónu.

Zahraniční novinky

Jeden den – David Nicholls „Přátelství je někdy míň než láska.“

Román ze současné Anglie vtipně popisuje krkolomný vztah mezi Dexterem a Emmy. Znají se už od „střední“ a už dvacet let se pravidelně jednou ročně stýkají, ale nechodí spolu. Avšak leží si hluboko v srdci. Autor chce poukázat na to, že skutečné přátelství mezi mužem a ženou je nemožné a musí buď skončit, nebo se proměnit v něco víc. A také na to, že ty nejzákladnější věci si uvědomíme vždycky pozdě. Vztah Dextera a Emmy přešel od náhodné známosti na jednu noc přes věrné i nevěrné přátelství až k hluboké lásce a poté i ke krátkému manželství. Zamotaný vztah hlavních postav jakoby popisoval změny zvyků, mravů a politiky ve Velké Británii v posledních dvaceti letech. Hlavním tématem románu jsou pocity osamělosti a rozpor mezi mladickou nesmiřitelností a kompromisy, které jsme nakonec schopni tolerovat.

Andělé v mých vlasech – Lorna Byrnerová

Kniha vypráví skutečný příběh moderní irské mystičky, která od útlého dětství vídala a hovořila s anděly. Autorka zde živě líčí své dětství v Irsku, hledání práce v Dublinu i manželství s vysněným mužem. Andělé v mých vlasech, kronika Lornina neuvěřitelného příběhu, poskytuje čtenářům jedinečný pohled na andělské pomocníky, kteří nás neustále obklopují a čekají na naši prosbu o pomoc. Jak sama Lorna říká: „Stačí je jen požádat.“

Přicházím tě zabít – Phyllis Dorothy Jamesová

Příběh s uzavřeným okruhem podezřelých je delikátním spojením klasické detektivky a hororu. Hlavní hrdinku, krásnou a bezcitnou herečku Clarissu, dovádí k šílenství série anonymů. Chce ji neznámý pachatel jen vyděsit? Zničit jí kariéru? Nebo jí skutečně jde o život? Toť jsou otázky pro majitelku detektivní kanceláře, Cordelii, kterou na vyřešení případu najme hereččin manžel.

České a slovenské novinky

Chci tě zpátky, i když tě ztratím – Mariana Slanská

Neobvyklý příběh nás vtahuje do nitra mladé a úspěšné televizní moderátorky Bohunky, která pochází ze smíšené česko-slovenské rodiny. Bohunka se po těžké autonehodě ocitla v nemocni s vážnými fyzickými potížemi a s psychickým postižením. Při zachování intelektu a myšlení není schopná mluvit, číst ani rozumět mluvenému slovu. Její stav se má časem při odborné péči zlepšit, ale to pacientka nechápe. Bohunka má dvě malé děti a manžela na dlouhodobé stáži v Americe. Momentálně ji navštěvuje pouze její matka, která ji nerozumí a i přesto si ji najednou odveze na Slovensko do rodného domu. Bohunka stále není schopná komunikace, vracejí se jí všechna příkoří z dětství, nechápe náhlou změnu situace, má představu, že ji matka unesla, aby ji odvrátila od rodiny. Osudy všech postav ovlivnilo období rozpadu Československa. Hlavní myšlenka knihy je o ztracení a znovunalezení cesty k matce, manželovi a dětem.

Pravdivý příběh lži – Hana Lasicová

Zasněná Natálie touží prožít „plnohodnotný život“. Seznámí se s Francouzem, chopí se příležitosti a odcestuje s ním do Paříže. Za nedlouho se začne nudit i v Paříži. Její zaměstnání jí nedává smysl a francouzský přítel se mění v poučujícího šílence. Natálie jednoho dne sebere všechnu odvahu a dá v práci výpověď a rozejde se se svým přítelem, najde si malý pokojík, kde začne vyučovat soukromé hodiny angličtiny a užívá si svobody. Jednoho dne do jejího života vstoupí tajemný Virgil. Natáliina náklonnost k tomuto muži se rychle mění v obsesi. Virgil ji nabízí vzrušující život bez existenčních starostí, po kterém Natálie touží. Anebo je to všechno jinak? Kdo vlastně ten záhadný Virgil je?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra