Staňte se, kým chcete, kupte si kostým

19.06. 2018 • Zábava 682x

Každý z nás si občas přeje stát se někým jiným. Změnit svou totožnost je velmi složité, kouzelný prsten princezny Arabely funguje jen v pohádkách a tak připadá v úvahu pouze jedna, velmi jednoduchá varianta. Stačí vyrazit na nákup a koupit si jednu z nabízených masek. Věřte, že na trhu se nachází neskutečné množství kostýmů a převleků.

Kostýmy v minulosti pro více zábavy

Kostýmy v dřívějších dobách byly doplněny o karnevalové masky. Ty už dnes nejsou nutností kostýmu, ale jsou stále hojně využívány. Tyto masky mohou mít podobu pohádkové bytosti, příšery nebo jakéhokoliv zvířete. Maska může být držena před obličejem nebo připevněna na hlavě. Ať tak či onak, vždy bylo jejím cílem zakrytí totožnosti jejího vlastníka.  

Maska nebo chcete-li maškara, je neodmyslitelně spjata s každým karnevalem. Karnevaly mají dlouholetou tradici. Například v Riu je pořádán již téměř tři sta let a v Benátkách se začal pořádat už ve 13. století.

Tehdy se masky téměř nezdobily, vyráběly se z kůže, papíru nebo porcelánu a k jejich vytvoření bylo použito speciální techniky. V dnešní době se liší nejenom tím, že jsou často vyráběny ze sádry, ale jsou také více zdobené. Čím více flitrů, korálků a barevných kombinací, tím lépe.

Dříve se kostýmy na karnevalech a různých jiných slavnostech používali především proto, aby byl zakryt nositel kostýmu, neboť karnevaly v dobách minulých byly plné nemravností a alkohol zde tekl proudem.

Nikdo tak nestál o to, aby byl při bujarém oslavování zpozorován. V dnešních dobách si chce každý karneval, masopust či jiné oslavy také užít, nicméně jde zde spíše o zábavu než o to, abychom za každou cenu nebyli poznat. Programy takovýchto akcí se poněkud změnili a již se jedná o zábavu, která by neměla nikoho pohoršovat.

Pro děti, dospělé, babičky i dědečky

Nabízeno je velké spektrum karnevalových kostýmů všech druhů a velikostí. Převléct se za princezny, Batmana nebo Spidermana mohou nejenom malí, ale také dospělí. Kostýmy se dají různě kombinovat a jejich nositel může být zcela zahalen a nepoznán. Je možné vybrat si z nepřeberného množství masek a to jak ženských tak také mužských.

Páry, kamarádi či rodiče s dětmi se mohou sladit a díky kostýmům vytvořit třeba rodinu Simpsonových nebo skupinku Mimoňů.

Dávno jsou pryč doby, kdy musely maminky a babičky šít dětem originální kostýmy, které upoutají pozornost. Dnes existuje nepřeberné množství kostýmů a masek všeho druhu.

Karnevalového veselí se mohou účastnit nejenom děti školkového věku, ale také kojenci. Ti sice úplně nevnímají, co mají na sobě, okolí z nich ale bude nadšené a děti rozhodně upoutají pozornost. 

Chcete-li vyhrát masku večera, nebojte se zakoupit kvalitní a originální masky, které upoutají pozornost a vy tak budete za hvězdu. Stačí navštívit stránku www.r-kontakt.cz , kde jich najdete desítky od značkových výrobců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra