Zumba cvičení - odreagování v podobě vypocených kalorií

22.09. 2013 • Zábava 1243x

V roce 1999 se v Kolumbii stala „revoluce“ v aerobním cvičení. Tamější lektor, Alberto Peréz, zvaný Beto, si zapomněl vzít na svoji lekci připravenou nahrávku aerobní hudby. Jediné, co měl, byla kazeta s latinsko-americkými písněmi. Nezbylo mu nic jiného, než za pomoci improvizace hodinu nějakým způsobem odtančit. Cvičenkám se ale toto vytržení ze stereotypu tak zalíbilo, že obměněné cvičení požadovaly znovu a znovu. Až vznikl fenomén jménem zumba! Načež Alberto Peréz opustil Kolumbii a přesunul se do USA, kde založil celosvětovou organizaci pro zajišťování zumby, Zumba Fitness LLC.

„Zumbare“ je španělské slovo překládané jako „bavit se; rychle se hýbat.“ A na tom je celá zumba postavená. Dokazují to i cvičební úbory lektorů. Na teplácích jim visí různé tkaničky a šňůrky. Na tričkách hrdě nosí nápisy „I love zumba“, „wild“, „join the party“ apod. Zápěstí jim zdobí barevné gumové náramky. A co to vlastně ta zumba je? Jedná se o dynamický fitness program, jenž je kombinací aerobních a tanečních prvků. Řádění v tělocvičnách se odehrává za doprovodu hlasité latinsko-americké rytmické hudby, do které vyburcovaný dav žen, dívek, ale i mužů ještě křičí „hej.“ Zumba se inspiruje rytmy, jako jsou například samba, cha cha, merengue (v podstatě základní krok), reggaeton, salsa, flamengo, tango, mambo, belly dance (smyslné ladné pohyby s doprovodným třesením).

Když jdete na lekci zumby, nemusíte mít obavy z toho, že zkazíte kroky. V zumbě se nedodržuje striktní počet kroků, ba naopak, můžete si nějaký přidat tak, aby se vám lépe tančilo. Zkrátka vnímáte jen rytmus písničky a s úsměvem tančíte jako o život. Díky střídání rychlých a pomalejších rytmů dochází k vysokému spalování tuků a tvarování a zpevnění celého těla, zejména však břicha, hýždí a nohou. Lekce trvá obvykle jednu hodinu. Avšak v případě tanečního maratonu se jedná i o čtyři hodiny, kde doslova „protančíte kecky.“

Zumba myslí na všechny! V dnešní době si můžete vybrat z celé škály nabízených zumba programů. Zumba Basic Steps Level 1 – vhodná pro začátečníky. Použití základních kroků salsy. Zumba Basic Steps Level 2 – svižnější a náročnější cvičení s využitím samby, tanga, flamenga, belly dance. Aqua Zumba - jak název napovídá, jedná se o tančení ve vodě. Je v hodná i jako rehabilitace. Zumba Toning – karneval za pomoci malých činek. Zumbatomic – cvičení pro šikuly ve věku od 4 do 12 let. Je škoda, že v České republice zatím nejsou lektoři. Alternativou je zumba pro děti. Zumba Gold – spalování kalorií si zde užijí například aktivní senioři, těhotné ženy, taneční amatéři, cvičenci po úrazech. Zumba Gold Chair Class (odnož Zumby Gold) – nabízí atraktivní tančení pro postižené.

Propadli jste, stejně jako já, šílenství na pět písmen začínající na „z“? Tak neváhejte a vyražte do vašeho oblíbeného fitka pro zvýhodněnou permanentku na zumbu!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra