Buďte IN-line na kolečkových bruslích

06.09. 2013 • Zábava 1193x

Je jaro. Paprsky za okny nás vábí ven. Jak si jen zpestřit volné prosluněné odpoledne? Nazujte si na nohy in-liny a vyražte si zabruslit.

Bruslení na kolečkových bruslích se stalo velmi oblíbeným sportem u mnoha věkových skupin. Co za tím vězí? Odpověď je jednoduchá – děláte něco pro své zdraví. Jízda na bruslích má totiž blahodárný vliv na váš kardiovaskulární a dýchací systém. Bruslením si upevňujte imunitu, zdokonalujete vytrvalost, udržujete správný rytmus srdce a zajistíte si prevenci zdravých plic.

Pravidelné nazouvání in-linů se vám promítne i na vaší postavě. Při poctivém bruslení dvakrát až třikrát týdně se vám začne rafička na váze pozvolna posouvat doleva. Při tomto sportu samozřejmě nejvíce zabírají dolní končetiny, čímž dochází k příjemnému formování a zpevňování stehen a zadečku. Bruslením lze posílit i zádové svalstvo, například trapézový sval. A navíc, jízda na in-linech ve srovnání s během šetří váš kloubní aparát až o 50%.

Pokládáte-li si otázku: „Jak si správně vybrat brusle?“, čtěte dále. Na trhu se vyskytují, dá se říct, čtyři skupiny bruslí.

1.  Fitness – jsou to in-liny na klasické ježdění po upravených trasách. Tyto brusle jsou lehké a mají větší kolečka, aby lépe zdolaly případné nedokonalosti povrchu. Podpoří vás ve vašich bruslících začátcích.

2.  Aggressive – těžké brusle s malými kolečky, vhodné pro dovádění ve skateparcíh. Vložená bota má mnoho výztuh, aby chodidlo udržela v rovnováze.

3.  Nordic Skating – brusle, které napodobují běžky. Jsou vhodné do lesa a na špatně přístupné cesty. Vepředu a vzadu na brusli mají velká kolečka (většinou nafukovací). Na těchto bruslích se pohybujete s pomocí hůlek.

4.  Hokej brusle – napodobenina zimních bruslí pro alternativní in-line hokej.

Když brusle po zimě vyndáte z botníku, nezapomeňte na pravidelnou údržbu. Stejně jako u všech bot, tak i zde platí pravidlo – „Udržuj brusle v suchu a v čistotě!“ Zkontrolujte, zda jsou funkční všechny přezky. Z důvodu sjíždění koleček je nutné kolečka prohodit, a to takto: první kolečko s třetím a druhé se čtvrtým. Kolečka se zároveň musí vyměnit mezi levou a pravou bruslí a vždy sjetou stranou koleček ven. Když objevíte nějakou větší závadu, neváhejte se obrátit na odborníka na sportovním hřišti, kde je funkční in-line dráha.

Pokud vám nepříjemný odér z boty brusle znepříjemňuje život, použijte příjemnou vychytávku Fresh filtr, na který už dávno sportovci pějí ovace. Tyto filtry zbaví botu zápachu a zároveň působí antibakteriálně. Cena se pohybuje okolo 150,-Kč za balení 2 ks filtrů. Seženete je ve sportovních potřebách.

Kde se můžete bruslením krásně nabažit?

-  stezka Braník – Zbraslav (Praha, 7,5 km)

-  Brněnská stezka (Jihomoravský kraj, 10 km)

-  dráha Vimperk – Vodník (Jihočeský kraj, 1 km)

-  Škoda Sport Park (Plzeň, Malostranská ulice)

A nezapomeňte, že s příjemnou hudbou v uších se přebytečných kil zbavuje mnohem lépe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra