Fenomén s názvem Pokémon

18.01. 2014 • Zábava 1143x

Neskutečný svět Pokémonu. Nejspíš tomu ani neuvěříte, ale příští rok bude těmto postavičkám již 15 let. Během té doby urazily tyto bytosti opravdu zajímavou cestu. Původně představovaly relativně neznámou počítačovou hru. Tu vytvořil japonský kolos s názvem Nintendo. Postupně se propracovaly a staly se celosvětovým fenoménem, jehož součástí zejména byl, mimo videoher a sběratelské karetní hry se stejným jménem, animovaný televizní seriál,  jež se vysílá téměř na celém světě. Zahrnoval několik set epizod a v neposlední řadě také velmi úspěšné celovečerní filmy. Tahle japonská horečka docílila svého vrcholu asi na přelomu tisíciletí, kdy díky pružnosti potravinářských společností jste si mohli výrobky, které na sobě nesly zázračné Pokémony, nejen obléknout, ale i je jíst.

Prozradíme vám, jak vlastně vypadá svět Pokémon. Jeho základní kontury přirozeně má každá jednotlivá hra a také epizoda seriálu stejné. Hráč i divák se tedy vyskytuje v zemi, kde  spolu od pradávna společně žijí lidé s Pokémony. Jsou to fantastičtí tvorové, které vyjma jejich výstředního vzhledu a vyšší inteligence pojí také fakt, že rozumí lidské řeči, ale sami ji nepoužívají.

Hlavní hrdina, mladý desetiletý Ash Ketchum, Pokémony houževnatě trénuje. Bydlí tu ve známém Oblázkovém městě. Odtud se touží dostat do postavení vůbec nejlepšího trenéra Pokémonů, na kterého se dá na celém světě narazit. Aby se mu podařilo dosáhnout toho, aby si splnil svůj velký životní sen, bez přestávky jezdí snad veškerými regiony, místy, do kterých se zdejší svět rozčlenil. V každém z těchto oblastí následně za podpory menší skupiny svých nejlepších kamarádků maká na tom, aby si jeho Pokémoni neustále zlepšovali svoje vlastnosti.

Tip! Jestli máte rádi pokémony a chtěli byste si zahrát s dětmi nějaké Pokemon hry, tak doporučujeme Pokemon hry na hryprokluky.cz.

Asi ten nejznámější a nejproslulejší Pokémon se jmenuje Pikachu. Toho Ash dostal vůbec jako toho úplně prvního. Daroval mu jej profesor Oaka. Třebaže jeho dovednosti v jednotlivých hrách se bezpochyby neřadí k těm nejoceňovanějším, stal se z něj postupem času jakýsi maskot samotného Pokémonu. Zrovna s Pikachu se tak na výrobcích, které doprovázely uvedení jak videoher, tak převážně řadami seriálů i jednotlivých celovečerních filmů, potkáváme nejčastěji. Na druhou stranu Pikachu v podobě herní figurky, se z něj v těchto kreslených příhodách stává jeden z klíčových hrdinů, který tady mimo toho, že vysílá silné elektrické výboje, jež znamenají jeho největší eso, pochopitelně také má své srdce na tom správném místě. To tvoří přirozeně důvody, které z něho činí hotový terč zlomyslných triků jeho úhlavních nepřátel. Těmi nejsou nikdo jiní než proradní Rakeťáci.

Ještě doplníme, že naši fanoušci Pokémonů nepřijdou zkrátka ani po těch čtrnácti letech, kdy se poprvé objevily na obrazovkách: během prvního prosincového týdne totiž na televizní stanici Prima začala už desátá (!) série tohoto oblíbeného seriálu, jejíž součástí je dokonce dvaapadesát dílů. V roce 2010 proběhla i premiéra dalšího filmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra