Krásnější a zdravější s Aloe Vera

12.09. 2013 • Zajímavosti 1329x

Příznivé účinky na náš organismus má rostlina Aloe vera. Ano, mnohé to možná zaskočí, ale Aloe není žádnou super-božskou substancí, látkou, která nás zbaví řady nemocí a postará se o hebkou pleť. Popsané aktiva má sice ve své „popisu práce“, a také mnoho dalšího, ale jinak jde o běžnou rostlinu ze subtropických oblastí, kde je pěstuje poměrně hojně, a dokonce si i my, doma v běžných podmínkách a s dobrou péčí, můžeme tuto rostlinu vypěstovat.

Při popisu užíváme označení Aloe vera, přitom se česky tato rostlina nazývá Aloe pravá a to z botanického hlediska. Jenže vliv médií je neúprosný, a když už jednou rostlině vtiskl tento název, mírná změna by mohla ochromit vliv marketingu a prodej by mohl klesnout.

Obsah Aloe vera

A čím vším si rostlinka zasloužila, že se dostala nejen do řady kosmetických výrobků, ale i potravin či mnoho jiného. Je to díky obsahu obrovského množství zdraví prospěšných látek. Z vitamínů jsou to A, C a také B-komplex, z minerálů pak zinek, měď, hořčík, mangan, chrom, vápník, draslík a sodík. Aloe obsahuje i několik aminokyselin, pro někoho možná překvapení, ale i steroidy, dále glukózu, mastné kyseliny, polysacharidy a mnoho dalšího. Velice důležité jsou látky lignin a saponiny, jež zabraňují vzniku a šíření plísní, infekcí, baterií i virů.

Léčivé účinky

Důležitější, než znát obsah látek, je pro běžného občana, vědět o léčivých účincích Aloe vera. Složení obsahu spolu vytváří precizní substanci, která pomůže například při akutních problémech, jako je hojení ran, které výrazně urychluje, výtečné účinky se také projevují při popáleninách. Nejenže výrazně urychluje regeneraci pokožky, hojí také ránu, ale potírání gelem s Aloe vera se zbavíte nepříjemného pálení. Aloe ve formě gelu, má vůbec perfektní chladicí účinky a uleví třeba od bodnutí hmyzem, nebo při letních horkých dnech, osvěží pokožku, a léčivých účinků dosáhne například při ekzémech. Lidé trpící na toto postižení kůže mohou své potíže výrazně omezit, či se jich zbavit, v závislosti na míře postižené pokožky, pakliže si pravidelně budou pokožku ošetřovat gelem s Aloe vera.

Kosmetika

Vysoký obsah zdraví prospěšných látek zaznamenal svůj vliv i v kosmetice obecně. Mimo léčivé účinky je zde i perfektní ošetření pleti, právě díky výtažkům z této subtropické rostliny. Její chladivé účinky jsou jako dělané pro citlivou pokožku, kterou uklidní, dodají potřebnou hydrataci i výživu, a chrání ji proti vnějším vlivům. Svoji dobrou práci však odvede i na jiné pokožce. Účinná kosmetika s aloe vera je vhodná pro všechny typy pletí, a ocení ji i muži, pokud se jim po holení dělají například nepříjemné pupínky apod. Dále si radno poradí s aknózní pletí, proti oparům, anebo plísním.

Konzumace Aloe vera

Aloe je účinné nejen na pokožku, ale i vnitřně. Hlavní funkcí je to, že napomáhá zdravému trávení, tělo detoxikuje a čistí střeva. Proto jsou výrobky s Aloe vhodné při redukční dietě. Nic se však nemá přehánět a vždy dodržujte doporučenou denní dávku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra