Nejčastější otázky k tisku a vazbě diplomových prací

06.05. 2020 • Zajímavosti 345x

Když se psaní diplomové nebo jiné závěrečné práce chýlí ke konci, je na čase zapřemýšlet nad tím, jakým způsobem bude práce vytištěna. Připravili jsme pro vás několik otázek a odpovědí, které by vám mohly pomoci udělat si ve všem jasno.

Tisknout diplomovou práci doma nebo v copycentru?

Rozhodování mezí tím, jestli tisk diplomové práce realizovat doma nebo využít služby profesionálního copycentra, může být těžké. Když si diplomku budete chtít tisknout doma, budete mít vše pohodlně při ruce a nebudete muset nikam chodit. ALE!

Víte, že domácí tiskárny se nikdy nemohou vyrovnat těm profesionálním, kterými disponují v copycentrech, jako je například společnost Tomados, kde se na tisk diplomových a dalších závěrečných prací přímo specializují? Vaše domácí tiskárna může dělat šmouhy, během tisku může začít docházet barva v toneru, stránky se k sobě mohou přilepovat. Navíc cena za barvu a papíry také není zanedbatelná. Problémem může být i barevný tisk. V profesionálních copycentrech jsou na tyto zádrhely připraveni a vy jen dodáte data a poté si vyzvednete hotovou diplomku. Tisk a vazba diplomové práce je ve většině případů hotova již do druhého dne.

Jak připravit diplomku na tisk?

Věnujte dostatečnou pozornost přípravě celého dokumentu na tisk. Aby se nestalo, že se během tisku rozhází číslování stránek, formátování, že se nadpisy objeví na jiných místech, než mají nebo že okraje budou jinak široké, vždy uložte dokument do formátu PDF. U něj máte jistotu, že se tisk povede, ať budete tisknout kdekoli.

Náš tip:Kde sehnat zdroje a čemu se při psaní diplomové práce vyvarovat

Od čeho se odvíjí cena tisku?

Do ceny se promítá především počet tištěných stran, barevný tisk a volba gramáže papíru. Běžně se využívá kancelářský papír s gramáží 80 g, ale můžete si zvolit i vyšší gramáž.

Lze práci vytisknout na počkání?

Pokud vás tlačí čas a potřebujete mít diplomku vytištěnou co nejdříve, počítejte s tím, že cena za expres tisk a vazbu bude o něco vyšší. Zpravidla ale budete mít diplomku hotovou během pár hodin.

Co copycentrum nabízí při tisku a vazbě diplomové práce?

Aby vaše diplomová práce splňovala všechna kritéria a působila reprezentativně, máte možnost si v copycentru zvolit vše podstatné pro doladění vzhledu.

Vybrat si můžete typ vazby, formát, barevný nebo černobílý tisk, barvu desek, potisk na hřbetu a na deskách, a navíc lze využít laminace, řezání nebo vypálení diplomové práce na CD.

Co když na něco zapomenu a potřebuji to do práce doplnit?

Nechali jste si diplomku vytisknout, ale dodatečně jste si vzpomněli, že potřebujete ještě něco doplnit? Nevadí. Diplomku je ve většině případů možné rozvázat, chybějící listy doplnit a znovu svázat.

Mohu využít i jiné služby copycentra?

Studenti zpravidla potřebují i další drobnosti než jen vytisknout diplomovou práci. Hodit se vám bude i tisk dalších dokumentů a v budoucnu možná využijete pronájem a servis multifunkčních tiskáren, který například společnost Tomados také nabízí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra