Odpovědnost zaměstnance: Chraňte se pojištěním za případnou škodu

29.11. 2021 • Zajímavosti 342x

Pojištění odpovědnosti zaměstnance vám pomůže předcházet velkým finančním výdajům v případě, že svému zaměstnavateli uděláte škodu. Jedná se tak o důležité pojištění, díky kterému můžete předejít problémům.

Pojištění pro zaměstnance

Toto pojištění je mnohdy označováno jako pojištění na blbost pro zaměstnance. Má totiž sloužit jako určitá ochrana v případě, že nechtěně v práci něco poškodíte. Využijete ho tak například v případě, že nabouráte služební vůz, rozbijte firemní telefon a podobně. Zaměstnavateli může škoda vzniknout v mnoha různých situacích, zejména při některých povoláních tak tento typ pojištění rozhodně oceníte. Jako zaměstnanec totiž ručíte až 4,5násobkem svého průměrného měsíčního platu svému zaměstnavateli.

Výhody

Výhod pojištění pro zaměstnance, které ERGO pojišťovna nabízí, je celá řada. Jednou z nich je například široký rozsah pojistné ochrany. Vybírat můžete z různých tarifů dle toho, co se nejvíce hodí pro vaši práci. Jednou z variant je pojištění bez zkoumání druhu pracovní činnosti. Jako řidič však oceníte specifický tarif pro řidiče. Pojištění je celosvětově platné a hodí se tak i pro služební cesty. Za výhodnou cenu získáte nízkou výši spoluúčasti na škodě s možností volby.

Předmět pojištění

Předmětem pojištění je odpovědnost zaměstnance za škodu či jinou újmu způsobenou zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů. Výše požadované náhrady škody přitom nesmí přesáhnout částku rovnající se 4,5násobku průměrného měsíčního výdělku zaměstnance. Maximální pojistná částka je 500 000 korun. Pojištění se samozřejmě nevztahuje na škodu způsobenou úmyslně či následkem užívání omamných látek či alkoholu.

Účelem tohoto pojištění pro zaměstnance je primárně ochrana před nechtěným způsobením škody. To se může stát každému z nás, proto se investice do pojištění na blbost vyplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra