Deset perfektních rad proti stárnutí

22.09. 2013 • Zajímavosti 1508x

Kdo by nechtěl být pořád mladý! Bohužel každý stárneme minutu od minuty, hodinu od hodiny a den ode dne. Čas nezastavíme, stejně jako přirozený a běžný koloběh života. Ale i když v Občanském průkazu bude uveden nějaký věk, na pohled může být každý o něco mladší. Stačí, když bude dodržovat jisté zásady a způsob života.

Pitný režim

Aby tělo vypadalo mladé, musí být dostatečně hydratováno. Pokud je člověk skutečně mladý, nezdá se mu to až tak důležité, ale vše pochopí za několik let. Nedostatečná hydratace se totiž neprojeví na kůži hned, ale až za pořádnou dávku let. V té chvíli je již pozdě něco dohánět, když máte tváře spadlé a posety vráskami. Díky dostatečnému příjmu tekutin se nejen tělo lépe zbavuje toxinů, ale také podporuje stimulaci kolagenu, který má za následek pevnost a pružnost pokožky, korekci případných vrásek, zdravé klouby díky posílené chrupavce a mnoho dalšího. Minimálně je nutné vypít každý den dva litry čisté vody a z alkoholu požívat jen víno a pivo (v rozumném množství).

Spánek, spánek a spánek

Znáte to, když v noci nemůžete usnout a ráno brzy vstáváte. Jde to ztěžka a celý den jste pak unavená. To naopak, když se v neděli prospějete dlouho a budí vás příjemné šimrání slunečních paprsků, je vám hned lépe, že ano? Spánek je tu od toho, aby se tělo regenerovalo. Navíc během spánku naše tělo tvoří hormon melatonin, což je přírodní antioxidant posilující imunitu. Je zbytečné se ládovat kofeinem a nedostatečně spát. Tím, jak tělo v průběhu let podobným životem strádá, si posléze vybere svoji daň. Lidé, kteří dostatečně spí, jsou šťastnější a mají více sil do práce.

Nestresovat se

To je sice dobrá rada, ale stěží se v časovém presu, neustálém shonu a napětí, plní. Vždy a za všech okolností mějte na paměti, že nejdůležitější je zdraví. Život v ustavičném stresu se promítne brzy či později na fyzickém zdraví. A když budete nemocní, budete opět o něco omezenější ve výkonu. Prostě zapomeňte na dokonalost, nepřeceňujte své síly a uvědomte si, že ne vše musí být dokonalé. Zastavte se, nadýchejte se zhluboka a dejte si kousek čokolády. Nejste dokonalý, a kdo je? Zbavte se stresorů a pořád si opakujte, že nejdůležitější je samotné zdraví.

Doplňovat antioxidanty

Aby se tělo zbavovalo jedů, které během dne běžně získává, potřebuje silnou obranu a to právě antioxidanty. Nejde o žádné zvláštní preparáty, ale čerstvou zeleninu a ovoce. Čím pestřejší nadílka vitamínů, minerálů, a dalších důležitých látek, tím větší ochrana, tudíž i rychlejší zbavování se toxických látek a úžasná výživa celému tělu. Všímejte si také, co vašemu tělu chybí a to doplňujte. Pokud je například vaše pleť občas obdařena nějakým pupínkem, doplňte zinek. A vůbec preparátem, jenž je naprosto úžasným zpomalovačem stárnutí, je koenzym Q10.

Dieta proti vážným nemocem

Vážené nemoci zprvu vznikají poměrně nevážně. Onemocnění, které se projeví například běžným nachlazením, se po čase může vyvinout ve vážnou nemoc. Na sobě to ihned nepoznáme, až po čase, kdy nemoc propukne zcela. Pravidelné záněty v těle vedou často k rakovině, omezení činnosti některých orgánů, tudíž opět vše ztížené. Jak však proti takovým neduhům, jež nejsou zpočátku znát, bojovat? Tak zvanou protizánětlivou dietou. Vynechávejte bílou mouku i bílý cukr, jak jen to jde. Zvyšte podíl zeleniny, ovoce, také bílkovin, rybího tuku v běžné stravě, konzumujte tmavý chléb i pečivo, používejte na slazení výhradně hnědý cukr, a stolní olej nahraďte olivovým.

Čerstvý a zdravý vzduch

Čerstvý vzduch prospěje nejen vaší pleti a tělu, ale i duši. Panenská příroda, procházka v lese, klidné dýchání, to vše vaše tělo potřebuje. Jestliže mu to nemůžete dát během pracovních dní, o víkendu, nebo při volnu se seberte a prostě jděte. Po zimně vás pobaví sbírání sněženek, stejně jako na jaro kytičky, v létě pak řada lesních plodů, jako maliny, jahody či ostružiny a později v na podzim houby. V zimě se vydejte s partou přátel, partnerem, nebo dětmi, pokud máte, stavět sněhuláka, sáňkovat, a pokud sníh není, tak jen projít. Uvidíte, jak vám večer, až se vrátíte vyhladovělí a zmrzlí, bude skvěle, když si uvaříte čaj, dáte horkou koupel a usnete. Spánek bude vydatný a ráno se vzbudíte naprosto odpočatí, osvěžení a plni radosti. Další mnohá plus pro vaše věčné mládí.

Pohyb a ještě více pohybu

Není nutné hned vyrazit do posilovny a vydechnout tam duši. A zvlášť v tom případě, kdy jste zvyklí jen tak polehávat, jakmile přijdete z práce, tak vašim nejoblíbenějším místem je pohovka u televize. Nejlepším pohybem vůbec je přirozená chůze. Proto se jděte v klidu projít, pokud jezdíte městskou hromadnou dopravou, tak vysedněte o zastávku, nebo i dvě dříve a projděte se. Klidně přidejte i nějaké posilovací cviky, zajděte si občas zahrát tenis, vytáhněte kolečkové brusle, kolo anebo běžte plavat. Cokoli, co vás baví. Takový pohyb uvolní napětí ve vás, také endorfiny, což jsou hormony štěstí a vy budete na duši spokojenější. Problémy už nebudou tak vážné. Pokud se k takovému činu nedokážete, jak se říká „dokopat“, donutit, pořiďte si psa a s ním každý den minimálně hodinku choďte. Pejsek bude nadšený z vaší pozornosti a také čerstvého vzduchu, vy budete mít cíl cesty a oba se vrátíte spokojenější. I taková krátká, půlhodinová procházka vám vyčistí hlavu, vaše problémy se budou zdát menší, zvladatelnější a vy budete vyrovnanější, spokojenější s posílenou psychikou.

Hodně přátel

Neuzavírejte se do sebe. Ano, někdy je dobré být sám a starosti si pomalu rozložit v hlavě, nicméně dlouhodobá samota jen přispívá k vnitřnímu strádání, člověk začne přemýšlet jen o sobě, hledat problémy tam, kde nejsou a dívat se na svět dost negativně. Vzniklé napětí v sobě dusí, čímž na ostatní působí podivně, až nepříjemně, začnou se projevovat nemoci, únava a bolesti hlavy. Což podnítí rozvoj sebelítosti a opět uzavírání do sebe samého. Zajděte si s kamarády, známými občas sednout ven, na kafe, sklenku vína. Podělte se o své zážitky, vyprávěje vtipy a smějte se. I když budete mít v tu dobu veliké starosti, na chvíli na ně zapomenete. Jakýkoli kulturní zážitek, cokoli co vás odprostí od běžného života v napětí.

Pozitivní myšlení

Říká se, že vše zlé, je pro něco dobré. A stejně byste měli uvažovat. Pokud se vám stane nějaká nepříjemnost, a to i velice nepříjemná, pak pořád pamatujte na to, že může být hůř a vyhledejte na tom to pozitivní. Například se stane ve společnosti, že se vám zlomí podpatek. Může být hůř, pokud by se vám rozpáraly šaty v inkriminovaných místech, jako je zadek apod., a je na tom dobré to, že budete chvilku středem pozornosti, všimne si vás šikovný muž a pomůže vám. A třeba s ním již zůstanete na vždy. Možná trochu pohádkový příběh, ale i takové náhody se dějí. Nemají v obchodě krásné šaty vaší velikosti? Nevadí, aspoň neutratíte peníze. Rozešel se s vámi přítel? Výborně, aspoň pro něj už nebudete ztrácet čas, uděláte si chvilky pro sebe, chvíli si nebudete muset holit nohy (například), už se nebudete muset setkávat s jeho matkou a navíc jste volná, můžete si zajít na schůzku s muži, co vás již nějakou dobu uhánějí.

Láska je láska

A tak poznáte toho pravého, opravdovou lásku, plnou doteků a něhy. To je důležité pro celkovou spokojenost lidí. Kdo nemá lásku od blízkých, strádá, je nevyrovnaný, bojácný, má pošramocené sebevědomí, někdy i celou osobnost. Láska je důležitá nejen k partnerovi, ale i rodině, dětem a dalším blízkým. Obyčejné objetí má daleko více síly, než by se dalo očekávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra