Nakupujeme zboží na Aukro.cz

01.01. 2011 • Zajímavosti 1107x

Aby mohl člověk nakupovat na aukčním portálu Aukro.cz, musí se nejprve zaregistrovat, a to ten  stejný registrační formulář jako při registraci, aby mohl věci v aukční síni prodávat. I osoba, která chce nakupovat musí být plnoletá, tedy starší osmnácti let. Výhodou je, že registrace je zdarma a neplatí se ani žádné jiné další paušální poplatky.

Poté už je to snadné a stačí pouze vyhledat předmět, který kupujícího zajímá. Všechno zboží je rozděleno do přehledných a logických kategoriích, např. auto-moto, děti, dům a zahrada, elektro, foto atd. V případě, že si kupující není jistý, ve které kategorii nalezne hledaný předmět prodeje, může zadat do vyhledávacího políčka název hledaného zboží.

Aukro.cz při nakupování doporučuje kupujícím, aby si prohlídli profil prodávajícího a zhlédli jeho reputaci, která se odráží v komentářích dalších uživatelů. Velmi důležité je také dbát na kvalitu popisu zboží, které zadává prodávající. Také kupující zjistí, jaká je aktuální cena prodávaného zboží, kolik času zbývá do konce aukce, místo a také to, kdo hradí náklady na dopravu prodávaného zboží. Prodávající si rovněž určuje způsob platby a doručení zboží, se kterou jako kupující musíte souhlasit. Jestliže není kupující jasná nějaká věc týkající se nabízeného zboží nebo způsobu platby nebo něco jiného, může položit dotaz přímo prodávajícímu, a to prostřednictvím odkazu „Položit prodejci otázku“. U aukce je skoro téměř vždy také přiložena fotografie, která blíže specifikuje nabízené zboží k prodeji.

Nakoupit zboží lze přes koupit buď přes aukční síň nebo ihned. Pokud se jedná o aukci, kupující musí do kolonky „Přihodit“ napsat částku, kterou je ochotný za zboží maximálně zaplatit. Poté bude systém automaticky přihazovat za kupujícího, i když nebude připojený na aukční síni, a to až do skončení průběhu aukce nebo až se dosáhne maximální cenu, za kterou je ochotný zboží koupit. Pokud je u zboží uveden termín „Kup teď“, lze zboží koupit ihned, a to bez žádného přihazování.

O veškeré transakci je kupující informován prostřednictvím svého e-mailového účtu, kterou uvedl při vyplňování registračního formuláře. V této e-mailové zprávě jsou uvedeny informace o vyhrané dražbě, ale také odkaz na výběr způsobu přepravy. V případě, že v tomto e-mailu nejsou uvedeny všechny potřebné informace, je nutné, aby se kupující s prodávajícím spojil.

Je ovšem vhodnější, když kupující začne nejprve s levnějšími věcmi, aby pochopil správně tento systém. Není na něj nic složitého, ale přeci jen je lepší, když se kupující cítí při nákupu dražších věcí více jistý, když nakupuje např. drahou elektroniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra